:: Olympiády, súťaže

Vyhodnotenie zábavno - vedomostnej súťaže JASPO 2018

Vyhodnotenie zábavno - vedomostnej  súťaže JASPO 2018, ktorej 1. ročník vyhlásila a organizovala ZŠ Kúpeľná 2, Prešov v školskom roku 2017/2018

pod záštitou primátorky mesta Ing. Andrey Turčanovej

9. februára 2018 sa na našej škole uskutočnil 1. ročník zábavno-vedomostnej súťaže JASPO 2018,  /Jazyková súťaž Prešov 2018/ v piatich cudzích jazykoch – v anglickom, nemeckom, ruskom, španielskom, francúzskom. Túto súťaž navrhli, pripravili aj realizovali učitelia cudzích jazykov našej školy.

Súťažili trojčlenné družstvá zo šiestich prešovských základných škôl a osemročného Gymnázia na Konštantínovej ulici 2 v Prešove.

Aj napriek chrípkovým prázdninám, ktoré boli dôvodom neúčasti niekoľkých  prihlásených žiakov, sa 1. ročníka zúčastnilo 46 žiakov s pedagogickým doprovodom v každom jazyku.

Súťaž otvorila p. riaditeľka školy, PaedDr. Eva Bilišňanská, ktorá privítala vzácneho hosťa - Ing Štefana Kužmu, viceprimátora Prešova, garantov za cudzie jazyky a všetkých súťažiacich.

Súťaž bola rozdelená do dvoch častí, prebiehala pod prísnym okom poroty, ktorá pozostávala z vyučujúcich daného jazyka z rôznych škôl a odborníkov v danom jazyku - garantov, ktorí boli zárukou objektivity priebehu súťaže. V anglickom jazyku bol garantom Mgr. Roman Čančinov, v nemeckom jazyku Mgr. Iveta Janeková, v ruskom jazyku Mgr. Pavol Vozár, v španielsom jazyku Mgr. Jana Brezinová, vo francúzskom jazyku Mgr. Marta  Bystrianska.

V prvej zábavnej časti – PREZENTÁCIA TÍMOV – žiaci predviedli svoju kreativitu vo forme dramatizácie, spevu, prezentácie v powerpointe.

Druhá časť súťaže  – KVÍZ – pozostávala z piatich okruhov:

1. Reálie hlavného mesta krajiny, o ktorej  jazyk sa učíme.

2. Osobnosti danej krajiny.

3. Pamätihodnosti daného hlavného mesta.

4. Prešov očami cudzinca.

5. Gramatika.

Žiaci zo všetkých zúčastnených škôl preukázali svoje vynikajúce zručnosti  a vedomosti v angličtine, nemčine, ruštine, francúzštine i španielčine, porotcovia a organizátori mohli konštatovať len vysokú spokojnosť. Medzi tímami boli malé bodové rozdiely, o čom svedčí aj výsledková listina.

Vyhodnotenie zábavno-vedomostnej súťaže JASPO 2018 na základe výsledkov overených a schválených garantmi súťaže.

Poďakovanie

21.02.2018 06:14