:: Olympiády, súťaže

Spievam po francúzsky 2019

Dňa 22. marca 2019 sa žiačky a žiaci francúzskeho jazyka zapojili do speváckej súťaže Spievam po francúzsky 2019 (SPF 2019). Súťaž bola organizovaná pod záštitou Francúzskej aliancie v Banskej Bystrici, Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Francúzskej aliancie v Košiciach a Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

Toto podujatie oslavujúce francúzsky jazyk umožňuje prezentovať sa hudobným talentom všetkých vekových kategórií, ktorí žijú na Slovensku a francúzština nie je ich materinským jazykom. Podmienkou súťaže bol výber z pôvodných piesní súčasných francúzskych/frankofónnych interpretov.

Súťažilo sa v troch kategóriách: do 14 rokov/ 15 – 17 rokov/18 a viac rokov.

Úspešní súťažiaci boli odmenení zaujímavými cenami.

Na semifinále súťaže SPF 2019, ktoré sa uskutočnilo na Konzervatóriu, Timonova 2 v Košiciach našu školu reprezentovali tri spevácke skupiny:

V prvej kategórii (do 14 rokov) súťažili dve skupiny:

Žiačky siedmeho ročníka Alica Augustínová, Aneta Miženková a Andrea Tančinová (spev) s piesňou Ton visage od Fréro Delavega.

Žiačky a žiak ôsmeho ročníka Tamara Demjanová a Karolína Sabolová (spev) a klavírny doprovod Aris Aretis s piesňou Mercy od Madame Monsieur.

V druhej kategórii (15-17 rokov) súťažili žiačky deviateho ročníka Laura Výbošteková a Natália Sciranková (spev), Petrana Chlapečková (husle) a Ester Halagová (ukulele a vokály).

Umiestnenie súťažiacich našej ZŠ zo semifinále SPF 2019, Košice:

Prvá kategória:

1. miesto: Aneta Miženková, Andrea Tančinová a Alica Augustínová (spev)
  2. miesto: Tamara Demjanová, Karolína Sabolová (spev), klavír Aris Aretis (klavír)

Žiačky, ktoré obsadili 1. miesto postúpili do národného finále, ktoré sa uskutočnilo 4. mája 2019 v Robotníckom dome v Banskej Bystrici. V speváckej zostave (A. Augustínová, A. Miženková a A. Tančinová) obohatenej o klavírny doprovod (A. Aretis) sa umiestnili na 3. mieste v 1. kategórii (do 14 rokov).

Všetkým súťažiacim srdečne gratulujeme!

Mgr. Beáta Papugová

29.05.2019 00:00