:: Olympiády, súťaže

Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry 2016

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry (OSJL)  je každoročne vyhlasovaná a organizovaná Slovenským inštitútom mládeže ako postupová súťaž. Jej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Aj v našej škole sa každoročne realizuje školské kolo tejto súťaže. V tomto školskom roku sa školské kolo konalo 21.10.2016 a zúčastnilo sa ho 19 žiakov z 8.a 9. ročníka. Súťaž pozostávala z troch častí – písomného vedomostného testu, potom nasledovala písomná transformácia textu z jedného jazykového žánru na iný a nakoniec žiaci preukázali svoje rétorické schopnosti pri prezentovaní aktuálnej témy. Súťaž bola náročná, no naši žiaci si s úlohami poradili veľmi dobre a porote ukázali, že sú naozaj pozornými a rozhľadenými čitateľmi a rečníkmi. Ústne a písomné výkony súťažiacich pozorne sledovala porota zložená z pani učiteliek SJL – Mgr. K. Pappovej, Mgr. M. Vargovej a Mgr. M. Popjakovej.

A tu sú výsledky školského kola:

1.m.  Soňa Sabolová – IX.B

Barbora Hofierková – IX.A

2.m.  Miroslava Širgelová – IX.C

3.m.   Vilma Jančíková -  IX.C

4.m.   Tereza Kvokačková – VIII.B

Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v okresnom kole olympiády, ktoré sa uskutoční 15.11.2016.

Mgr. M. Popjaková

25.10.2016 16:00