:: Olympiády, súťaže

Školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka 2022

Olympiáda v nemeckom jazyku, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, je súťaž pre talentovaných žiakov, pre ktorých je nemecký jazyk cudzí jazyk (nie materinský).

Dňa 22.11.2022 sa v našej škole uskutočnilo  školské kolo tejto olympiády; svoje jazykové schopnosti si preverilo v kategórii 1A 12 žiakov z 5. – 7. ročníka a v kategórii 1B 6 žiakov z 8. a 9. ročníka.

Súťaž pozostávala z 2 častí; v písomnej časti si mali žiaci možnosť otestovať svoje lexikálne a gramatické vedomosti a zručnosti, rovnako aj posluch textu a čítanie s porozumením. Ústna časť, do ktorej postúpilo 8 žiakov, pozostávala z opisu obrázka/ resp. tvorby príbehu a rovnako aj diskusie k téme, ktorú vybrala trojčlenná učiteľská porota.

Naši žiaci dokázali, že sa vedia v nemeckom jazyku orientovať a patrične sa aj k daným témam vyjadriť; ústna časť olympiády rozhodla o týchto víťazoch:

1A ktg.                                                                          1B ktg.

1.m. Richard Velgos – 7.D                                   1.m. Lenka Žarnayová – 8.D

2.m. Samuel Kašpar – 7.B                                  2.m. Lenka Valenčinová – 9.A

3.m. Emma Birošová – 7.D                                  3.m. Anna Šoltésová – 9.C

Do okresného kola, ktoré sa uskutoční 18.1.2023, postupujú prví dvaja žiaci z oboch kategórií;

Výhercom srdečne blahoželáme a držíme im palce v ďalšom kole súťaže!

Mgr. Martina Vinjarová; Mgr. Mária Popjaková – vyučujúce NJ

06.12.2022 00:00