:: Olympiády, súťaže

Šaliansky Maťko

Detské oddelenie Knižnice  P. O. Hviezdoslava Slniečko  v Prešove sa  v piatok 23.1.2015 premenilo  vďaka recitátorom z okresu Prešov na starodávnu krajinu, v ktorej ožívali dejiny hradov, zámkov a slávnych i menej slávnych osobností.  Organizátorom tejto oblastnej súťaže bola  Matica slovenská Prešov, ABC Centrum voľného času v Prešove a knižnica Slniečko, ktorá poskytla recitátorom svoje pekné priestory.

Aj žiaci našej základnej sa  zúčastnili na tejto zaujímavej recitačnej súťaži.  Súťažilo sa v troch kategóriách,  v ktorých boli zastúpení recitátori od druhého ročníka až po siedmy ročník. Hoci konkurencia bola veľká a výber pre porotu veľmi náročný, predsa len sme si odniesli pre našu školu dve prvé miesta.

Víťazkou v 1. kategórii ( 2.- 3. ročník ) sa stala žiačka III.A triedy Aneta Miženková, ktorú na súťaž pripravovala p. učiteľka Mgr. Jana Vachmanská.

Víťazstvo v 2. kategórii získala Sofia Popjaková, žiačka V.D triedy, ktorú na súťaž pripravovala p.učiteľka Mgr. Juliána Bardzáková .

Obidvom víťazkám srdečne blahoželáme a držíme im palce  v krajskom kole súťaže, ktoré sa bude  konať 20.2.2015 v Základnej škole Prostějovská v Prešove.

Mgr. Mária Popjaková

28.01.2015 06:00