:: Olympiády, súťaže

Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2022

Mladých ľudí čoraz viac lákajú zahraničné krajiny, mnohí opustia Slovensko hneď po dokončení štúdií, niektorí si dokonca zvolia štúdium v zahraničí. Ľudia si často myslia, že musia opustiť svoju rodnú zem, aby našli zmysel svojho života. No po čase zisťujú, že ho mali pred očami už skôr, iba ich nevedeli dostatočne otvoriť.

Aj taká malá krajina, ako je Slovensko, ponúka množstvo miest, ktoré sa zapíšu do ľudského srdca navždy. Niektorí žiaci by určite protestovali voči výroku, že je náš jazyk ľubozvučný, pretože ho považujú za veľmi zložitý, ale nájdu sa medzi nimi aj výnimky. Naša žiačka Ema Michelčíková (7.D) je jednou z nich. Rozhodla sa napísať text o kráse slovenského jazyka a jeho nárečiach a zúčastnila sa súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2022. Za jej text, ktorému nechýbala aj dávka humoru, získala hlavnú cenu poroty vo svojej kategórii.

Emke srdečne blahoželáme!

Nikola Varcholíková