:: Olympiády, súťaže

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry 2022

Každoročne sa na našej škole koná školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Toho roku sa uskutočnilo dosť skoro, a to už 13. októbra. Pozostávalo z troch častí, 1.písomnej časti – test prostredníctvom edupage a 2. písomnej  časti – transformácia textu, tretiu časť tvorila  ústna časť, ktorá  sa uskutočnila prezenčne.  Olympiády sa zúčastnilo 40 žiakov zo 42 prihlásených, čo nás milo prekvapilo, z toho 26 bolo úspešným riešiteľom, teda získali nad 40 bodov z 55 bodov.

1. miesto získal Tomáš Marcin  z 9.B, ktorý sa 10. novembra už zúčastnil okresného kola OSJL v ABC Prešov  a stal sa taktiež úspešným riešiteľom. Na 2. mieste  skončila v školskom kole Katarína Garberová z 9.C a  na  3. mieste  Šimon Komara z 8.D

Víťazi zo školského kola odchádzali nielen s diplomom a vecnou cenou, peňažnou poukážkou na zakúpenie si knihy, ale i s novými skúsenosťami, zážitkami z rétoriky, obohatení i novými vedomosťami.

Víťazom a úspešným riešiteľom gratulujeme a želáme im úspechy aj v iných súťažiach či olympiádach!

Mgr. Katarína Pappová

22.11.2022 00:00