:: Olympiády, súťaže

Olympiáda z ruského jazyka, december 2017

Aj v tomto školskom roku sa na našej škole konalo školské kolo Olympiády z ruského jazyka /kat. A1/. Keďže sme vedomosti žiakov preverovali nielen z oblasti gramatiky, čítania či posluchu s porozumením, ale aj ich kulturologických poznatkov či hovorenej reči, s radosťou môžeme konštatovať, že úroveň ruského jazyka žiakov je pre nás, vyučujúce, potešujúca. Teší nás aj záujem a chuť žiakov zapojiť sa do olympiády a veríme, že aj v budúcom školskom roku sa spolu s nimi stretneme pri riešení neľahkých, no krásnych a zaujímavých úloh nasledujúcej školskej olympiády.

Umiestnenie:

1. miesto: Lucia Farkašová /VIII.A/ - postup do KK ORJ, ktoré sa uskutoční dňa 15.2.2018,

2. miesto: Martina Knutová /VIII.B/,

3. miesto: Daniela Pavelková /VIII.A/.

Víťazom blahoželáme a zároveň držíme palce víťazke Lucke, ktorá nás bude reprezentovať v krajskom kole.

Mgr. M. Chovancová, Mgr. K. Prevužňáková

15.12.2017 07:00