:: Olympiády, súťaže

Olympiáda v ruskom jazyku a Ruský film v škole

Každý rok sa na našej škole organizuje Olympiáda v ruskom jazyku a ani tento rok nebol výnimkou. Zúčastnení súťažili v jednej kategórii, ktorá zahŕňa žiakov 6.-9. ročníka.

Najprv sa konala písomná časť, ktorej sa zúčastnilo dvadsať žiakov. Tí absolvovali čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a test z kulturológie. Po vyhodnotení písomnej časti, postúpilo päť úspešných súťažiacich na ústnu časť, ktorá sa konala v priestoroch našej školy. Žiaci absolvovali tri kolá, v ktorých preukazovali svoje dorozumievacie schopnosti a zručnosti v ruskom jazyku. Žiaci aj napriek miernemu stresu podali výborné výkony a snažili sa umiestniť čo najlepšie. Na treťom mieste sa umiestnila najmladšia súťažiaca, ktorá postúpila do užšieho výberu: Katarína Garberová (6.C). Napriek tomu, že jej konkurentmi boli žiaci z vyšších ročníkov zvládla jednotlivé úlohy veľmi dobre a svojimi výkonmi sa vyrovnala aj starším žiakom.

Druhé miesto získala svojou aktivitou Natália Kačmárová (9.B), ktorá reagovala veľmi pohotovo na jednotlivé úlohy. Na  prvom mieste sa umiestnila Ili Ivančová (9.A), ktorá obhájila prvenstvo z minulého roka a vďaka svojej šikovnosti nás bude reprezentovať na okresnom kole.

Žiakom by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za ich záujem a účasť na ruskej olympiáde. Dúfame, že skúsenosti, ktoré získali budú rozvíjať a svoje vedomosti ďalej uplatňovať v učení ruského jazyka. Tešíme sa na budúci rok a nezabúdajte, že: „Keď sa s človekom rozprávate jazykom, ktorému rozumie, prihovárate sa jeho hlave. Ak s ním hovoríte jeho rodným jazykom, prihovárate sa jeho srdcu.” – Nelson Mandela.

Naše žiačky sa zapojili do súťaže Ruský film v škole a so svojimi obrázkami sa umiestnili na prvých dvoch miestach. Prvé miesto patrí Kataríne Kucanovej (9. A) a druhé miesto Ili Ivančovej (9.A). Dievčatám srdečne blahoželáme!

Mgr. Martina Mikitová

19.12.2019 00:00