:: Olympiády, súťaže

Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku 2020

Dňa 15. januára 2020 sme sa zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku, ktorého súčasťou boli aj naši dvaja šikovní žiaci v kategórii 1A a B. Súťažiaci, ktorých bolo v jubilejnom 30.ročníku až rekordných 48 si zmerali sily najprv v písomnej testovej časti a následne svoje jazykové vedomosti a zručnosti predviedli v ústnej časti pri opise obrázku a situačnej hre. Žiaci preukázali bohatú slovnú zásobu, plynulosť i pohotovosť pri otázkach skúšajúcej komisie. Napriek veľkej konkurencii žiačka našej školy Ili Ivančová v kategórii 1B obhájila fantastické 3.miesto a Filip Miženko v kategórii 1A obsadil 9.miesto. Sme na nich nesmierne hrdí, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov do ďalších  rokov.

Mgr. Jana Pavlíková

12.02.2020 00:00