:: Olympiády, súťaže

Okresné kolo chemickej olympiády 2020

Dňa 7.mája 2020 sa konal 56.ročník chemickej olympiády dištančnou formou. Žiaci museli pracovať podľa presného postupu, ktorý bol uvedený na web stránke  www.iuventa.sk a odpovedať na otázky nielen z teoretickej, ale aj z praktickej časti. Na vypracovanie všetkých úloh mali 100 minút, a potom ich museli odfotiť  v danom formáte, poslať na emailovu adresu predsedovi okresnej komisie. Teoretická časť bola venovaná téme „Zinok a jeho zlúčeniny“ a praktickú časť tvorili zrážacie reakcie zinočnatých solí.

S týmito neľahkými úlohami sa potrápili žiaci: Tadeáš Havír zo 7.A triedy, ktorý sa umiestnil na výbornom 1. mieste a Jana Saksunová z 9.A triedy, ktorá sa umiestnila na 2. mieste. Obidvaja žiaci pristupovali veľmi zodpovedne k olympiáde, za čo im patrí veľké poďakovanie v tejto mimoriadnej situácii.

Krajské kolo sa uskutoční dňa 28. mája, ktoré bude prebiehať taktiež dištančnou formou. Držíme im prsty!

Srdečne blahoželáme !

RNDr. Michaela Baňasová