:: Olympiády, súťaže
Naši najmenší športovci zažiarili v McDonald’s Cupe!
V školskom roku sa naši žiaci prvého stupňa zúčastnili obľúbeného futbalového turnaja McDonald’s Cup, ktorý je každoročne oslavou detského športového nadšenia. Tento rok ukázali svoje schopnosti na okresnom kole a výsledok nás všetkých naplnil hrdosťou – vybojovali krásne 3. miesto.
Turnaj sa odohrával v priestoroch telocvične ZŠ Šrobárová, kde sa stretli tímy zo základných škôl. Atmosféra bola od začiatku plná napätia, povzbudzovania a priateľského súperenia. Naše družstvo sa ukázalo ako skvele zohraný tím, ktorý bojoval s obrovským nasadením a ukázal nielen svoje futbalové zručnosti, ale aj tímového ducha.
Hoci cesta k víťazstvu nebola jednoduchá, naši najmenší ukázali, že sa nikdy nevzdávajú. Po jednej výhre, jednej remíze a len jednej tesnej prehre si vybojovali bronzový pohár. Brankár predviedol neuveriteľné zákroky, útočníci strieľali presne a obrana bola nepriepustná. Zaslúžené 3. miesto je dôkazom ich odhodlania a skvelej práce pod vedením našich pedagógov, ktorí ich na turnaj poctivo pripravovali.
„Sme na deti nesmierne hrdí. Ukázali, že šport môže byť nielen o výsledkoch, ale aj o radosti, spolupráci a fair play,“ povedal pán učiteľ, ktorý bol vedúcim tímu.
McDonald’s Cup však nie je len o futbale. Deti si odniesli nielen športový úspech, ale aj nové priateľstvá, zážitky a motiváciu ďalej sa venovať pohybu. Naša škola je hrdá na ich úspech a veríme, že ich to bude motivovať k ďalšiemu zlepšovaniu.
Všetkým našim futbalovým hrdinom ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a už teraz sa tešíme na budúci ročník, kde budú mať ďalšiu šancu zažiariť. Gratulujeme k úspechu a ďakujeme za krásne športové chvíle!
Mgr. Kristián Blahovský



