:: Olympiády, súťaže

Naše mažoretky na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta

Koniec prázdnin sa pre naše mažoretky niesol v znamení cestovania, vrcholovej súťaže a zábavy pri mori. Ako to všetko dokázali? Po úspešných Majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe si vybojovali účasť na Majstrovstvá Európ, po prvýkrát spojených s Majstrovstvami sveta. Táto súťaž sa konala v Chorvátskom Poreči a tak si dievčatá po náročnom týždennom sústredení v Sabinove zbalili veci a vydali sa na cestu. Počasie prialo a tak zažili aj kúpanie v mori, prechádzky po krásnom historickom centre mesta, nákupy suvenírov pre rodičov,  večernú Party Beach spojenú s diskotékou, ale hlavne súťaž. Už pri nástupe nám po chrbtoch behali zimomriavky, keď na súťažnú plochu nastúpili  naše dievčatá so všetkými  súťažiacimi kolektívmi z rôznych kútov sveta. Náročné defilé sa nám veľmi nevydarilo a dievčatá skončili na 8.mieste. Na druhý deň zmobilizovali sily a hneď sa darilo viac. V choreografii si na nováčikov si dievčatá počínali výborne a obsadili krásne 6.miesto, čo ich v celkovom hodnotení dostalo na 8.miesto. Trochu sklamané, ale o to viac povzbudené trénerkami a rodičmi cestovali domov s presvedčením, že na tréningoch budú pracovať lepšie, aby na budúci rok zabojovali o lepšie umiestnenia.

Ďakujeme vedeniu školy a rodičom za nesmiernu podporu, bez ktorej by sa nám nebolo podarilo doniesť si domov krásne spomienky.

30.10.2014 11:00