:: Olympiády, súťaže

Moje nie zlu 2024 – krajská súťaž v tvorbe komiksových príbehov

Vyjadriť svoj nesúhlas so zlom, ktoré, bohužiaľ, obklopuje aj mládež, je možné viacerými spôsobmi. Na negatívne udalosti v snahe predísť ich opakovaniu môžeme reagovať aj výtvarným prejavom, aj slovom. Alebo to môžeme spojiť do jedného a vytvoriť komiks. Na našej škole vzniklo v tomto šk. roku veľa  originálnych komiksov, ktoré ocenila aj odborná porota krajskej súťaže Moje nie zlu 2024. Dňa 7.5.2024 sme sa so žiakmi zúčastnili slávnostného vyhlásenia výsledkov na Malej scéne DJZ spojeného s prednáškou uznávaného tvorcu komiksov. Odniesli sme si veľa nových informácií a veľa nápadov.

Naše úspechy:

2. miesto v II. kategórii získala tvorivá trojica Leonor Bafalluy Gesti, Petra Kováčová Tímea Marcinová (8.A)

3. miesto v II. kategórii získala Linda Kadaňková (6.A)

Čestné uznania získali 3 dievčatá, a to Veronika Oboňová (8.C), Anna Malinovská (8.C) Tessa Takácsová (6.A)

Dievčatám blahoželáme!

Nikola Murinová