:: Olympiády, súťaže

Moje nie zlu 2023 – súťaž v tvorbe komiksových príbehov

V dnešnej dobe je potrebné stále viac a viac si pripomínať, že by sme sa mali k sebe navzájom správať dobre, ale zároveň myslieť aj na to, že to isté si zaslúži aj naša planéta. Niektorí žiaci našej školy sa rozhodli povedať NIE drogám, ubližovaniu ľudí so zrakovým postihnutím, znečisťovaniu prostredia, ale aj závislosti na internete, a to prostredníctvom komiksových príbehov. Komiks ako žáner na pomedzí literatúry a výtvarného umenia je určite náročný, preto si všetci žiaci, ktorí sa s ním popasovali, zaslúžia rešpekt. Ich práce ocenila aj odborná porota. Z vyhodnotenia súťaže, ktoré sa uskutočnilo 11.5.2023 na Malej scéne DJZ v Prešove, sme si odniesli niekoľko diplomov.

Čestné uznanie v II. kategórii získali títo žiaci: Veronika Oboňová (7.C), Titus Janek (8.A) za samostatné práce a dievčatá Ema Michelčíková (8.D) a Zuzana Vargová (8.D) za spoločnú prácu.

3. miesto v II. kategórii za spoločné dielko získali: Leonor Baffaluy Gesti, Tímea Marcinová a Petra Kováčová, všetky zo 7.A triedy.

Všetkým mladým tvorcov komiksov gratulujeme a veríme, že sa do súťaže zapoja aj o rok!

Nikola Varcholíková

18.05.2023 00:00