:: Olympiády, súťaže

Literárne Košice 2022

Paul rýchlo utekal cez ulicu.

,,Stoj, ty zlodej!“ ozvalo sa spoza rohu.

Ukradol z obchodu peniaze. Bol chudobný.

Rozbehol sa po uličke s nádejou, že sa prenasledovateľov zbaví. Zabočil doprava a kľučkoval pomedzi ľudí. Na chvíľu sa im stratil, ale nemal veľa času. Znovu zabočil a rýchlo vošiel do jedného z vchodov. Ocitol sa vo veľkom starom dome. Kyvadlové hodiny tikali a drevené parkety vŕzgali pod nohami. Na policiach bola hrubá vrstva prachu.

,,Vyzerá, že je opustený,“ zamyslel sa nahlas.

(úryvok z poviedky Tajomstvá starých domov od Šimona Komaru, 7.D)

Na vyhlásenie súťaže Literárne Košice sa so žiakmi každoročne veľmi tešíme, pretože pre nás organizátori pripravia veľmi zaujímavé témy. V tomto školskom roku si žiaci mohli vybrať opäť z troch tém: 1. Psí život, 2. Môj sused mimozemšťan, 3. Neznáma tvár na fotografii. Na našej škole vzniklo veľa originálnych výtvorov. Do súťaže sme poslali 10 súťažných príspevkov. Celkove do súťaže prišlo 458 prác zo 42 škôl z celého Slovenska. Ocenených bolo 57 autorov.

Z našej školy si čestné uznanie vypísal Šimon Komara (7.D), ktorý si zvolil tému Neznáma tvár na fotografii. Po prečítaní úryvku z jeho diela určite ostanete v napätí, pretože do svojej poviedky vložil potrebnú dávku tajomnosti. Celý text bude pre čitateľov k dispozícii v školskom časopise.

Šimonovi prajeme veľa inšpirácií a tešíme sa na ďalšie jeho texty!

Nikola Varcholíková

13.05.2022 00:00