:: Olympiády, súťaže

Literárna súťaž Slovo 2019

Nielen v tomto kritickom období má človek problém s okolitým svetom. Možnosť, ako môžeme pretvoriť  to, čo nám nevyhovuje, dostávame vďaka našej predstavivosti. Slobodu, ktorú nevieme dosiahnuť v reálnom živote, môžeme zažiť v umení. Umenie nám pomáha prekonávať množstvo bariér. Niektorí ľudia svoje zvnútornené predstavy vyjadria pomocou maľby, niektorí pomocou hudby, iní zasa zvolia písané slovo. Na literárno-výtvarnom krúžku sa snažíme so žiakmi neustále objavovať skryté možnosti vyjadrovania sa pomocou výtvarného jazyka či klasického jazyka tým, že opíšeme situáciu detailne, teda ponúkneme prijímateľom textu možnosť živo si danú situáciu vykresliť v ich mysliach. Taktiež nás veľmi uchvátila sila symbolov. Naše literárne počiny sme, samozrejme, odoslali do rôznych literárnych súťaží, aby sme dostali aj spätnú väzbu. Ako pedagóg som 5.5.2020 zažila výnimočný pocit radosti, keď mi žiačka Hanka Vorobelová poslala správu s informáciou o úspechu v súťaži Slovo organizovanej vydavateľstvom Orbis Pictus, kde v 3. kategórii v próze získala prvé miesto.

Poviedka je stále k dispozícii k nahliadnutiu na stránke slovo.orbispictus.sk

Verím, že Vás Hanka inšpiruje a pokúsite sa taktiež podeliť s nami o kúsok Vášho vnútorného prežívania

Mgr. Nikola Varcholíková

06.05.2020 00:00