:: Olympiády, súťaže

Literárna Senica Laca Novomeského 2022

Začiatok školského roka je pre žiakov náročný, mnohí si po dvojmesačnej pauze na školské povinnosti zvykajú veľmi ťažko. Ale nájdu sa aj takí, ktorí nemajú problém pustiť sa to tvorivého písania a odoslať text do 15. septembra do súťaže Literárna Senica Laca Novomeského. Jednou z nich je Emka Michelčíková (8.D).

V poviedke vychádzala z všeobecnej múdrosti – každá minca má dve strany. Na pozadí náhodného stretnutia dvoch dievčat v autobuse poukázala na to, že nám v živote veľakrát pomôže neznámy „okoloidúci“.

Potešilo nás, že už tretí rok po sebe sa na výsledkovej listine súťaže objavilo meno žiačky našej školy. Emka si vypísala krásne 3. miesto v 1. kategórii. Aj keď sa slávnostného vyhodnotenia v Senici dňa 23.11.2022 nemohla zúčastniť, tento týždeň ju čakal balík s krásnymi knižnými odmenami a vyjadreniami porotcov k jej textu. Nechýbala kritika, za ktorú bola, samozrejme, vďačná, lebo práve tá posúva spisovateľov k lepším výkonom.

Emke prajeme veľa ďalších tvorivých síl!

Nikola Varcholíková

06.12.2022 00:00