:: Olympiády, súťaže

Jazykový kvet 2015

Dňa 10. marca sa v ABC – Centre voľného času konalo krajské kolo súťaže Jazykový kvet. Ide o súťaž v recitácii poézie a prózy, ale aj v dramatizácii diel v cudzom jazyku. Žiaci ôsmeho ročníka sa rozhodli naštudovať a dramaticky stvárniť úryvok z knihy Antoina de Saint Exupéryho – Malý princ. Monika Bednárová z VIII.A triedy si zahrala líšku a Miroslav Doucha z VIII.C sa predstavil porote ako Malý princ. Úvodné nadšenie z účasti na súťaži vystriedala náročná a zdĺhavá práca. Od naštudovania scenára po neustále opakovanie replík, opravovanie výslovnosti a nekonečné prehrávanie jednotlivých scén. Divadielko však dostávalo čoraz konkrétnejšiu podobu a herci objavili radosť z dobre vykonanej práce. Tá sa ešte znásobila, keď si pár dní pred predstavením vyskúšali kostýmy a tak trochu „naozaj“ sa premenili na postavy z príbehu.

To, že ich snaha nebola márna, ocenila aj porota. V krajskom kole súťaže nás budú reprezentovať 17. apríla. Držíme im palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

19.03.2015 10:00