:: Olympiády, súťaže

JASPO 2020 – Vyhodnotenie

Dňa 20.2.2020 sa na našej škole uskutočnil 3. ročník  zábavno – vedomostnej súťaže JASPO 2020 / Jazyková súťaž pre prešovské školy/ , a to v piatich cudzích jazykoch – v anglickom, nemeckom, ruskom, francúzskom a španielskom. Aj tento ročník sa konal pod záštitou pani primátorky Prešova Ing. Andrey Turčanovej.

Témou 3. ročníka  súťaže boli DIVADLÁ, keďže rok 2020 je  Rokom divadla.

Hostí, garantov súťaže, porotcov, súťažiacich a pedagógov  nielen zo ZŠ Kúpeľná,  ale i zo ZŠ Važecká, ZŠ Šmeralova či ZŠ Bajkalská privítali žiaci v divadelných kostýmoch kráľov, kráľovien aj  rytierov, a to  vo vyzdobených  priestoroch  školy, ktoré vytvárali atmosféru divadiel, javísk a rôznych zaujímavých  kulís. Už pri otvorení súťaže pani riaditeľkou školy PaedDr. Evou Bilišňanskou bolo prítomným zjavné, že prvá časť súťaže  - Zábavná – bude naozaj zábavnou. Na chodbách ste mohli  stretnúť postavy zo známych hier, napríklad   Rómea a Júliu, Hamleta  a v triedach sledovať úžasné predstavenia žiakov v angličtine, nemčine, ruštine, francúzštine a španielčine.

Žiaci preukázali výborné vedomosti  aj v druhej časti súťaže, ktorá obsahovala otázky z histórie, súčasnosti jednotlivých divadiel, ale i otázky z gramatiky. Zvládli ich k plnej spokojnosti porotcov, za čo boli odmenení peknými cenami a diplomom podpísaným našou pani riaditeľkou i pani primátorkou.

Organizačný tím súťaže sa týmto chce poďakovať vedeniu našej školy za ústretovosť, pomoc pri organizovaní súťaže po každej stránke. Vyjadrujeme vďaku aj vedeniu mesta Prešov za finančnú podporu.

Pozývame všetky základné školy na JASPO 2021 !

Mgr. Eva Magdziaková

09.03.2020 00:00