:: Olympiády, súťaže

Elektromatik

SPŠ elektrotechnická organizovala matematickú súťaž ELEKTROMATIK pre 4‐členné tímy žiakov 7., 8. a 9.ročníka základných škôl. Jej hlavným poslaním je vzbudzovať u žiakov hlbší záujem o matematiku a motivovať ich k ďalšiemu vzdelávaniu, umožniť žiakom súťažnou formou porovnávať  svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie, prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov, poskytovať učiteľom materiály vhodné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania. Súťaž pozostávala z dvoch domácich kôl a záverečného školského kola.

Z našej školy do školského kola postúpili. Žiačky 7.B skončili v konkurencii deviatakov na 4. mieste a žiaci 8.C triedy na 5. mieste.

Blahoželáme

PaedDr. Miroslav Leščinský