:: Olympiády, súťaže

Bojovali statočne ...

Dňa 5. mája 2022 sa v priestoroch haly Hotelovej akadémie v Prešove, konal florbalový turnaj starších žiakov. Zúčastnila sa ho aj naša škola. Do nominácie sa dostalo 12 žiakov- zväčša chlapcov deviateho a ôsmeho ročníka. Postupovej okresnej súťaže sa v našej skupine zúčastnilo 6 škôl. Tie boli rozdelené do dvoch podskupín, v ktorých sa hralo systémom „KAŽĎÝ S KAŽDÝM“, prví dvaja z podskupín postúpili do semifinále.

Našim chlapcom sa prvé dva zápasy vydarili nad očakávanie, keď so skóre 14 : 0 vyhrali svoju podskupinu. V semifinále nastúpili proti ZŠ Veľký Šariš, v ktorom nešťastne prehrali o gól 2 : 3. Ani za nepriaznivého stavu 1 : 3 sa nevzdávali a snažili sa skórovať,  dorovnať priebežný stav. No na viac, ako len skorigovanie stavu, už nemali potrebné športové „štastíčko“- loptičky lietali okolo súperovej brány veľmi tesne, triafali žrdky, no nie a nie, aby to malé dierkované biele čudo skončilo v sieti.

Individuálne sa darilo R. Stašovi, ktorý družstvo potiahol 9 gólmi (priemer 3 na zápas) a ktorý využíval nielen vlastné zručnosti, ale najmä presné prihrávky spoluhráčov.

A hoci skončili až  na 3.mieste, za ich predvedenú hru, nasadenie, bojovnosť a ochotu pomôcť kolektívu i zaskočiť za spoluhráča, im za mňa patrí veľké ĎAKUJEM.

Boli to títo chlapci: M. Terpák, M. Mesarč, R. Gmitter, M. Fúsek, M. Šimkovič, A. Horanič, D. Gladič, B. Gerenčer, T. Marcin, M. Miškuf, R. Staš a P. Palša.

Mgr. Ferík

10.05.2022 00:00