:: Olympiády, súťaže

32. ročník Olympiády v nemeckom jazyku

,,Znalosť jazykov je bránou k múdrosti“

(R. Bacon)

Bránu múdrosti si žiaci našej školy otvárajú aj učením sa  nemeckého jazyka. Výučba nemeckého jazyka v našej škole má už svoju tradíciu; žiaci sa tento 2. cudzí jazyk učia od 5. ročníka a v rámci záujmovej činnosti už od 1. stupňa. Tento cudzí jazyk si žiaci zdokonaľujú aj prostredníctvom rôznych súťaží a takouto tradičnou súťažou je aj Olympiáda v nemeckom jazyku.

32. ročník Olympiády z nemeckého jazyka sa opäť, tak ako predchádzajúci rok, realizoval v online priestore prostredníctvom aplikácie Edupage a Zoom. Súťaž pozostávala z viacerých častí – žiaci museli zvládnuť posluch ukážky s porozumením, gramatické otázky, opis obrázkov a voľné rozprávanie na určené témy. V školskom kole tejto súťaže sa o postup do okresného kola snažilo 13 žiakov v kategórii 1A a 1B. Do okresného kola sa prebojovali 2 žiaci – Lenka Žarnayová (7.D) – kategória 1A a Peter Žarnay (9.A) – kategória 1B;

Pekné výsledky dosiahli v školskom kole kategórie 1A aj žiaci Myron Kozák (7.B) – 2. miesto a Sofia Petrovičová (8.B) – 3. miesto; v kategórii 1B Nina Kaduková (8.A) – 2.miesto a Liliana Fabianová(8.C) – 3. miesto;

Okresné kolo, ktoré sa konalo 19.1.2022, sa týmto žiakom veľmi vydarilo, pretože vo veľkej konkurencii získali krásne ocenenie – Lenka Žarnayová – 1. miesto a Peter Žarnay – 2. miesto a postúpili  do krajského kola.

krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo 16.2.2022, získal Peter Žarnay 4. miesto a Lenka Žarnayová 5. miesto. Oboch súťažiacich pripravovala na súťaž PaedDr. Marta Beňková.

Lenke a Petrovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy.

PaedDr. M. Beňková; Mgr. M. Popjaková

01.03.2022 00:00