:: Olympiády, súťaže

Výsledky školskej matematickej súťaže SUPERMATEMATIK

Dňa 20.11.2015 sa uskutočnilo obvodové kolo v bedmintone. Žiaci našej školy Boris Karpjak a Samuel Popjak (7.C trieda) obsadili vo štvorhre druhé miesto.

Srdečne blahoželáme

Mrg. Zuzana Milá

Cieľom olympiády zo SJL je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Mgr. Mária Popjaková

Dňa 13.5.2015 sa 51 žiakov našej školy zúčastnilo medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku- vo veľmi náročnom testovaní gramatických javov.

Naša škola sa umiestnila medzi 10 školami s najvyššou priemernou % úspešnosťou v riešení úloh, t.j.76,14%.

Žiak 7.C triedy Richard Klimko sa v júni zúčastnil celoslovenského kola Pytagoriády v Bratislave. Umiestnil sa na 10. mieste.

Srdečne gratulujeme

RNDr. Jana Toderišková, vyučujúca matematiky

Dňa 25.5.2015 sa 5. členné družstvo žiačok 8. a 9. ročníka zúčastnilo súťaže Družstvo mladých zdravotníkov II. stupňa. Súťaž každoročne organizuje Slovenský červený kríž a tohto roku sa súťaž uskutočnila na ZŠ  Májové námestie 2 v Prešove. Súťažiaci si overili svoje vedomosti o SČK a vyskúšali si svoje zručnosti v poskytovaní 1. pomoci. Využili aj svoje jazykové schopnosti pri ošetrovaní cudzinca. Vďaka svojim zručnostiam a vedomostiam naše družstvo obsadilo zaslúžené 1. miesto.

Družstvo pripravovala p. uč. Toderišková

Dňa 12. mája 2015 sa konalo krajské kolo Biologickej olympiády kat. E na ZŠ Sibírska v Prešove. Našu školu v odbornosti geológia  reprezentovala žiačka 8. ročníka Lucia Kurucová, ktorá obsadila krásne 3. miesto.

Srdečne  gratulujeme.

Žiačku pripravovala RNDr. Jana Toderišková

V piatok, 15. mája, sa na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre konalo celoslovenské kolo súťaže Jazykový kvet. Žiaci ôsmeho ročníka sa rozhodli naštudovať a dramaticky stvárniť úryvok z knihy Antoina de Saint Exupéryho – Malý princ. Monika Bednárová z VIII.A triedy si zahrala líšku a Miroslav Doucha z VIII.C sa predstavil porote ako Malý princ. Zo súťaže si odniesli 1. miesto.

Srdečne blahoželáme!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Dňa 13.5.2015 sa naša škola zapojila do medzinárodnej súťaže ENGLISH STAR pod vedením PaedDr. Márie Gabrielyovej.

51 žiakov 1.-7. ročníka sa otestovalo  z vedomostí v anglickom jazyku, testy boli naozaj mimoriadne náročné.  Všetkým zúčastneným držíme palce a netrpezlivo čakáme na vyhodnotenie.

Dňa 28.4. sa žiaci anglického jazyka zúčastnili 8.ročníka dramatického festivalu v anglickom jazyku DRAMAFEST 2015, ktorý sa organizuje pod záštitou Prešovskej univerzity.

Festival sa uskutočnil v Divadle Alexandra Duchnoviča a žiaci našej školy prezentovali svoje anglické divadielko po názvom IMPERFECT PROPOSAL (“Nevydarené požiadanie o ruku“). Porota vyzdvihla najmä jeho vtipné spracovanie.

Už teraz sa tešíme na 9. ročník Dramafestu !

Mgr. Lucia Augustínová