:: Olympiády, súťaže

Dňa 23.marca 2018 sa konal 54.ročník Chemickej olympiády na ZŠ Matici slovenskej v Prešove. Tohto roku bola teoretická časť venovaná téme „Kyslík“ a praktickú časť tvorila analytická chémia.  S týmito neľahkými úlohami sa potrápila žiačka, Timea Vraňuchová z 9.A triedy, ktorá sa umiestnila na 7. mieste z  32 žiakov Prešovského kraja.

Srdečne blahoželáme !

RNDr. Michaela Semančíková

Dňa 15.3.2018  v rámci Európskeho týždňa financií sa žiaci 9.A, 9.B a 9.C zapojili do online medzinárodného kvízu finančnej gramotnosti.

Európsky kvíz o peniazoch je medzinárodná aktivita zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a študentov.

Srdečne blahoželáme !

Mgr.Anna Hantáková

Dňa 15.3.2018 sa v ŠKD konala spevácka  súťaž, ktorej sa zúčastnili žiaci ZŠ Kúpeľná. Spolu sa súťaže zúčastnilo 10 súťažiacich. Súťaž prebiehala v príjemnej veselej atmosfére.

vychovávateľka: Mgr. Martina Smažilová

Rozprávka je ,,nesmrteľným“ útvarom prežívajúcim jednotlivé generácie, bez toho, aby zostarla, ošúchala sa, alebo sa jednoducho vytratila.

Mgr. Júlia Gaľanová

Ani tento rok sme neostali bez recitácie. Je u nás zvykom robievať triedne kolá HK, po ktorých najlepší zástupcovia z tried prídu predviesť svoje „umenie“ v školskom kole HK. Zaujímavé ukážky poézie či prózy nám predviedli žiaci prvého i druhého stupňa. Súťaží sa v troch kategóriách. Niektoré príbehy nám  vyčarili úsmev na tvári, pobavili nielen žiakov, ale i nás učiteľov, ktorí sme v dňoch 6. a 8. marca boli v úlohe porotcov. Nejeden z nás odchádzal, ozaj, v tento deň s umeleckým estetickým zážitkom.

Mgr. Katarína Pappová

Dňa 26.1.2018 sa naši žiaci 1 – 4. ročníka zúčastnili na Olympiáde v korčuľovaní, ktorú organizovala PSK Aréna v spolupráci so ZŠ Lesníckou. Žiaci sa s veľkým nadšením a odhodlaním v náročných disciplínach snažili prekonať samých seba a zvíťaziť. Súťažilo sa v 3. kategóriách: v rýchlosti, v obratnosti a vytrvalosti.

Ďakujeme organizátorom za pozvanie a tešíme sa opäť o rok na vydarenú akciu.

Dňa 15. februára 2018 sa pod záštitou ABC CVČ konalo krajské kolo Olympiády z ruského jazyka. Víťazka školského kola ORJ, Lucia Farkašová (8.A), sa tejto neľahkej olympiády zúčastnila tiež. Jej láska k ruskému jazyku a svedomitá príprava pod vedením Mgr. Juliány Vozárovej priniesli sladké plody! V kategórii A1 získala 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

Mgr. Miroslava Chovancová

Dňa 20.2.2018 sa naša žiačka Lucia Farkašová (VIII.A) zúčastnila krajského kola recitačnej súťaže s názvom Ruské slovo. Na súťaži sa stretli nadšenci ruského jazyka („slova“)  a celá akcia prebiehala vo veľmi príjemnej atmosfére. Recitačné prednesy a spev boli na vysokej úrovni, a preto sa tešíme z úspechu, ktorý naša žiačka dosiahla, pretože sa umiestnila na 1.mieste a postupuje na celoslovenské kolo. Celá súťaž bola obohatením nielen pre samotných účinkujúcich, ale aj pre sprevádzajúcich učiteľov.

Mgr. Katarína Prevužňáková

Vyhodnotenie zábavno - vedomostnej  súťaže JASPO 2018, ktorej 1. ročník vyhlásila a organizovala ZŠ Kúpeľná 2, Prešov v školskom roku 2017/2018 pod záštitou primátorky mesta Ing. Andrey Turčanovej

Dňa 30. januára 2018 sa v detskej knižnici Slniečko v Prešove uskutočnilo okresné kolo súťaže v umeleckom prednese povestí s názvom Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali žiaci, ktorí obsadili prvé miesta v školskom kole tejto súťaže. V neľahkej konkurencii sa na 3.mieste umiestnila žiačka Sára Chovancová (V.B). Všetkým recitátorom povestí patrí pochvala za snahu a námahu počas prípravy na súťaž a víťazke srdečne blahoželáme.

Mgr. Katarína Prevužňáková