:: Olympiády, súťaže

V dňoch 12.12.2018 a 13.12.2018  sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Zoznam úspešných riešiteľov uvádzame v prílohe.

Úspešní riešitelia Pytagoriády 2018

Dňa 05.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. O postup bojovalo 43 žiakov v kategórii  E,F,G. Z každej kategórie do okresného kola, ktoré bude 7.2.2019   postupujú prví traja súťažiaci.

SRDEČNE BLAHOŽELÁME

Mgr. R. Klučárová

V posledných novembrových dňoch sa na našej škole konalo školské kolo Olympiády z ruského jazyka /kat. A1, A2/.  Záujem a chuť žiakov zapojiť sa do olympiády vyvrcholili v podobe dvoch príjemne strávených popoludní venovaných ruskému jazyku, počas ktorých si žiaci otestovali množstvo svojich schopností a vedomostí z oblasti gramatiky, čítania či počúvania s porozumením, ale aj kulturológie a hovorenej reči.

Mgr. Miroslava Chovancová, Mgr. Katarína Klimková

Dňa 29.11. – 30.11.2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Žiaci si tak mohli overiť získané vedomosti z oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením, počúvania s porozumením, 13 konverzačných tém a opisu obrázkov. Aj napriek tomu, že nemecký jazyk je druhým cudzím jazykom, naši žiaci preukázali výborné vedomosti, komunikačné zručnosti a pri opise obrázkov i kreativitu v danom jazyku.

PaedDr. Marta Beňková, Mgr. Mária Popjaková

Hudba je neoddeliteľnou súčasťou života každého človeka. Napriek tomu, že dnešná doba dáva do popredia jazyky a moderné technológie, veľa detí má kladný vzťah k spevu, či hre na hudobný nástroj. Preto sa aj v tomto školskom roku uskutočnila na našej škole hudobná súťaž dňa 19. 11. 2018 pod názvom „Hudobné talenty“. Súťažilo sa tradične v troch kategóriách.

Výhercom blahoželáme !

Napísala Mgr. Ivana Hermanovská

Výsledky školského kola OAJ 2018/2019

Víťazi postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 16.1.2019.

Blahoželáme všetkým účastníkom školského kola OAJ a víťazom budeme držať prsty.

Mgr. Eva Magdziaková

S cieľom zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru sme pripravili školské kole OSJL pre žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Komisia zasadla 6.11. v zložení p. učiteľov: K. Pappová, N. Varcholiková, M. Semančík, výpomoc sme neodmietli od p. uč Popjakovej, ktorá nám pomohla pri opravovaní písomnej časti.

Mgr. Katarína Pappová

Ešte pred posledným odbitím školského zvončeka sa žiaci našej školy dočkali ocenenia za úspech v medzinárodnej súťaži v anglickom jazyku pod názvom ENGLISHSTAR. Súťaž, ktorá zábavnou formou nabáda žiakov k učeniu sa anglického jazyka sa našim žiakom veľmi páčila, o čom svedčia aj úsmevy detí na fotografiách z oceňovania... a teraz ... Hor sa na prázdniny!

Mgr.Miroslava Chovancová, Mgr.Lenka Kušnírová

Dňa 12.4.2018  v priestoroch KSS sv. Mikuláša v Prešove  v spolupráci s ABC CVČ v Prešove a Katedrou geografie a AG FHPV PU  sa konalo Krajské kolo GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY.

Mgr. R. Klučárová

Dňa 11. apríla 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Slávik Slovenska. Spevácky talent preukázali žiaci v speve ľudových piesní.

Mgr. Eva Vašková, Mgr. Beáta Karašová a Mgr. Ladislav Markovič