:: Olympiády, súťaže

Dňa 6.3.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo HK. Najlepší zástupcovia z triednych kôl prišli predviesť svoje „umenie“ v prednese poézie a prózy. Niektoré ukážky nám  vyčarili úsmev na tvári, pobavili nielen žiakov, ale i nás učiteľov. Zaujímavé príbehy a básničky nám obohatili tento deň o umelecký i estetický zážitok.

Víťazom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole!

Mgr. Eva Bucková, Mgr. Beáta Karašová, Mgr. Alena Žabecká

Dňa 12. februára 2019 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Slávik Slovenska. Spevácky talent preukázali žiaci v speve ľudových piesní. Súťažilo sa v troch kategóriách. V I.kategórii sa predstavili žiaci 1.ročníka, 2.ročníka a 3.ročníka. V II.kategórii súťažili žiaci 4.ročníka, 5.ročníka a 6.ročníka. V poslednej III.kategórii si zmerali svoje sily žiaci 7.ročníka, 8.ročníka a 9.ročníka.

Organizačný tím učiteľov cudzích jazykov na ZŠ Kúpeľná 2 v Prešove, ktorý navrhol, vytvoril, realizoval a usporiadal dňa 8. februára 2019  pre prešovské základné školy a Gymnáziá 2. ročník  zábavno - vedomostnej súťaže JASPO 2019  /Jazyková súťaž Prešov 2019/ v anglickom, nemeckom, francúzskom a v španielskom jazyku v priestoroch školy pod záštitou pani primátorky Ing. Andrey Turčanovej.

29. januára 2019 sa v priestoroch knižnice Slniečko uskutočnilo oblastné kolo 26. ročníka súťaže v prednese povestí  - Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali víťazi jednotlivých kategórií.

Pripravila : Paed Dr. Eva Bucková

Súťaž Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa od svojho vzniku v roku 1991 teší čoraz väčšiemu záujmu. Aj v tomto roku sa naša škola zapojila do tejto súťaže v prednese povesti. Školské kolo sa konalo 18.12.2018. Žiaci boli rozdelení podľa ročníkov do 3 kategórií. Do prvej kategórie boli zaradení žiaci 2. a 3. ročníka, v druhej kategórii súťažili žiaci zo 4. a 5. ročníka a v poslednej tretej kategórii sa predstavili žiaci 6. a 7. ročníka.

Mgr. Jana Reváková

Žiaci 8. a 9. ročníka sa pod vedením p. uč. M. Chovancovej a p. uč. K. Klimkovej aj v tomto roku zapojili do krásnej a na našej škole veľmi obľúbenej celoslovenskej súťaže Ruský film v škole. V tomto školskom roku sme spoločne pozerali rozprávku Бобик в гостях у Барбоса (Bobik je na návšteve u Barbosa), po ktorej nasledovalo vyplnenie kvízu a tvorivá dielňa. Naše žiačky svojimi šikovnými rukami vytvorili kresby, ktoré boli zaslané do tejto súťaže. Ich talent ani tentokrát nezostal nepovšimnutým, o čom svedčia aj ich nádherné umiestnenia v spomínanej súťaži.

Mgr. M. Chovancová a Mgr. K. Klimková

Vedeli ste, že v staroveké Grécko usporadúvalo Olympijské hry na počet boha Dia? Odkiaľ pochádza výraz „Trójsky kôň“ a čo pôvodne predstavoval? Mnohí žiaci to už netušia a história ich veľmi nenadchla. Stále sa však nájde zopár nadšencov, ktorí nevidia históriu len ako chronologický súpis udalostí, ale čosi viac.

Mgr. Beáta Papugová

Aj tento rok si žiaci si mohli overiť svoje vedomosti z informatiky a porovnať sa so svojimi rovesníkmi na celom Slovensku v rámci informatickej súťaže iBOBOR.  Súťažiaci, ktorí sa umiestnili  na 1., 2. a 3. mieste v celoslovenskom rebríčku, si odniesli domov diplom.Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy.

Mgr. Anna Ruszová

Mgr. Jana Baňasová

V dňoch 12.12.2018 a 13.12.2018  sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Zoznam úspešných riešiteľov uvádzame v prílohe.

Úspešní riešitelia Pytagoriády 2018

Dňa 05.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. O postup bojovalo 43 žiakov v kategórii  E,F,G. Z každej kategórie do okresného kola, ktoré bude 7.2.2019   postupujú prví traja súťažiaci.

SRDEČNE BLAHOŽELÁME

Mgr. R. Klučárová