:: Olympiády, súťaže

Keď sa v roku 1991 v meste Šaľa zrodila iniciatíva usporiadať recitačnú súťaž s názvom Šaliansky Maťko, nikto asi nečakal, že bude mať taký ohromný úspech. Prečo je to tak? Možno preto, lebo si žiaci merajú sily v recitácii povestí. Teda príbehov, ktoré sa vymykajú obyčajnému životu, ale nie natoľko, aby ich človek neprežíval tak, akoby bol jednou z hlavných postáv.

Mgr. Zuzana Gorneková

V tomto školskom roku dňa 18. 11. 2019 sa na našej škole uskutočnil v poradí štvrtý ročník hudobnej šúťaže  pod názvom „Hudobné talenty“. Súťažilo sa tradične v troch kategóriách.  Porota v zložení Mgr. L. Markoviča a Mgr. I. Hermanovskej mala aj tentokrát  veľmi ťažkú úlohu vybrať výhercu. Silné zastúpenie bolo v kategóriách spev, ale aj v hre na hudobnom nástroji. Veríme, že aj tí žiaci, ktorí nevyhrali nadobudli skúsenosti a budú ďalej svoj talent rozvíjať. Výhercovia v kategórii spev zase uplatnia svoje nadanie v mimoškolskej súťaži -Slávici z lavice.

Napísala Mgr. Ivana Hermanovská

Každý rok sa na našej škole organizuje Olympiáda v ruskom jazyku a ani tento rok nebol výnimkou. Zúčastnení súťažili v jednej kategórii, ktorá zahŕňa žiakov 6.-9. ročníka.

Mgr. Martina Mikitová

Dňa 28. novembra 2019 sa v priestoroch ZŠ Sibírska v Prešove pod záštitou ABC CVČ konalo okresné kolo Olympiády z techniky. Žiaci si mohli zmerať nielen teoretické vedomosti, ale aj zručnosť pri práci na praktickej časti.

Žiak Adam Komara, trieda 7.A, získal v kategórií B - 1.miesto

Srdečne blahoželáme!

Mgr. Milan Čeremeta

Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko, Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali. Súťaž v prednese slovenských povestí nazvali podľa mňa Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

Zapísala: Mgr. Iveta Rennerová, Mgr. Alena Žabecká

Aj tento rok si žiaci si mohli overiť svoje vedomosti z informatiky a porovnať sa so svojimi rovesníkmi na celom Slovensku v rámci informatickej súťaže iBOBOR.  Najúspešnejší súťažiaci si odniesli domov diplom. Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy.

Dňa 26.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. O postup súťažilo 49 žiakov v kategórii  E,F,G.

Z každej kategórie do okresného kola, ktoré bude 6.2.2020  postupujú prví traja súťažiaci.

Vyučujúci: Mgr. R. Klučárová, Mgr. L. Sidorjak

Mytológia starovekého Grécka, bohyne, bohovia a polobohovia, ich vlastnosti, príbehy a osudy sú predmetom veľkého záujmu aj v dnešnej dobe. Mnohé z príbehov gréckej mytológie sú všeobecne známe, učíme sa o nich v školách a veľa z nich dostalo aj filmovú podobu.

Mgr. Beáta Papugová

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

Nastal čas školských kôl predmetových olympiád, a preto sme nezaháľali ani my, angličtinárky a spoločne sme pre žiakov našej školy pripravili písomnú a ústnu časť olympiády z anglického jazyka. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách – 1A  /žiaci 5.,6.,7. ročníka/ a 1B /žiaci 8. a 9. ročníka/. Sily žiakov v obidvoch kategóriách boli vyrovnané a pre porotu naozaj nebolo ľahké vybrať toho najlepšieho z nich.

Mgr. Miroslava Chovancová

OSJL ako jedna z prvých olympiád v školskom roku, ktorá odštartovala ďalšie olympiády z iných predmetov, sa konala už 7.11.2019.

Mgr. Katarína Pappová