:: Olympiády, súťaže

Jednou z mnohých inšpirácií výtvarníkov je aj architektúra. Medzi obdivovateľov veľkolepých stavieb patrím aj ja, preto sa vždy poteším výzve zapojiť sa do súťaže, v ktorej môžu žiaci zachytiť, ako vnímajú krásu mesta Petrohrad.

Veríme, že Hanka svojimi úspechmi motivuje ďalších žiakov. Prajeme jej veľa ďalších podnetov k tvorbe!

Všetky víťazné práce si môžete pozrieť aj na stránke mesta Lučenec:

Mgr. Nikola Varcholíková

Dňa 20.01.2021 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády z nemeckého jazyka, ktoré prebiehalo online. Žiaci si tak mohli overiť získané vedomosti z oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením a počúvania s porozumením. Aj napriek tomu, že nemecký jazyk je druhým cudzím jazykom, naši žiaci preukázali výborné vedomosti.

V kategórii 1A 1. miesto získal Arián Laurent Sopko (6.C).

V kategórii 1B 3. miesto získal Peter Žarnay (8.A).

Obom žiakom srdečne blahoželáme a Ariánovi Laurentovi Sopkovi držíme palce na KK ONJ, ktoré sa uskutoční dňa 09.02.2021.

PaedDr. Marta Beňková, Mgr. Mária Popjaková

Dňa 15. januára 2021 sa konalo krajské kolo 15. ročníka súťaže Ruské slovo. Tento ročník súťaže sa niesol pod názvom «Наша дружная семья» - „Naša družná rodina“. Téma vystihuje význam rodiny najmä v tomto zložitom období pandémie, keď všetci máme byť ešte viac súdržní a chrániť jeden druhého. Našu školu reprezentovala v prednese poézie žiačka Eva Pullmannová (IX.B). Evka preukázala svoje nadanie a vrúcny vzťah k poetickému slovu a obsadila 1. miesto, čím postupuje do celoslovenského kola.  Srdečne blahoželáme a držíme prsty!

Mgr. Juliána Vozárová, PhD.

Dňa 21.1.2021 sa uskutočnilo online školské kolo Biologickej olympiády v kategórii C, do ktorého sa zapojili žiaci E. Ivančová (8.A), M. Višňovský (8.A), T. Havír (8.A) a J. Jakabčinová (9.B).

Do okresného kola postúpili: T. Havír (1. miesto) a J. Jakabčinová (2.miesto)

Blahoželáme

PaedDr. Miroslav Leščinský, Mgr. Terézia Gondová

Počas dištančnej formy štúdia sa naši žiaci nepripravovali iba na online hodiny so svojimi vyučujúcimi, ale niektorí z nich sa zúčastnili aj olympiády z ruského jazyka.

Školské kolo sa uskutočnilo 4. decembra 2020 online formou prostredníctvom školského portálu EduPage. Svoje vedomosti si preverilo osem žiakov druhého stupňa našej školy. Žiaci sa na olympiádu z ruského jazyka poctivo pripravili a svoje znalosti si mohli overiť v pohodlí domova. Úlohy boli zamerané na počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a nechýbal ani test z kulturológie.

Mgr. Mikitová

Aj napriek náročnej situácii a dištančnému vzdelávaniu sa žiaci a žiačky našej školy zúčastnili školského kola dejepisnej olympiády, ktoré sa uskutočnilo v decembri 2020 online formou prostredníctvom portálu edupage. Svoje schopnosti a vedomosti preukázali v úlohách zameraných na historické obdobia praveku, staroveku, stredoveku, novoveku a moderných dejín.

Mgr. Beáta Papugová

Dňa 03.12.2020 sa uskutočnilo on line školské kolo Geografickej olympiády.

Súťažilo 24 žiakov  5. - 9. roč.

Vyučujúci:  Mgr. R. Klučárová, Mgr. L. Sidorjak

Žiakov základnej školy každoročne neminie v rámci výtvarnej výchovy kresba či maľba človeka. Portrét, postava alebo figurálna kompozícia predstavujú zvyčajne veľký problém. Aj keď má daný žiak jasnú predstavu v mysli, preniesť ju na papier nie je ľahké. Netreba sa báť. Ovládanie proporcií je síce dôležité, ale vo výtvarnom umení môžeme experimentovať a použiť štylizované postavy. Najdôležitejšie je vyjadrenie posolstva, drobné nedostatky sú samozrejmosťou každej práce.

Mgr. Nikola Varcholíková

Dňa 04.12.2020 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka, ktoré prebiehalo online. Žiaci si tak mohli overiť získané vedomosti z oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením a opisu obrázkov. Aj napriek tomu, že nemecký jazyk je druhým cudzím jazykom, naši žiaci preukázali výborné vedomosti, komunikačné zručnosti a pri opise obrázkov i kreativitu v danom jazyku.

PaedDr. Marta Beňková, Mgr. Mária Popjaková

Medzi tradíciu mnohých z nás v súvislosti s prichádzajúcimi Vianocami patrí prechádzka po námestí s cieľom obdivovať vianočnú výzdobu, ktorú pre nás mesto pripravilo. Aj keď sa tento rok nemohli otvoriť vianočné trhy, potešilo nás, že sme sa ako škola mohli už druhýkrát zapojiť do súťaže o najkrajší vianočný stromček.