• ENGLISHSTAR 2018

  ENGLISHSTAR 2018

  Medzinárodná súťaž v anglickom jazyku

 • Projekt Hviezdy Prešova

  Projekt Hviezdy Prešova

  Vyhlásenie najlepších žiakov

 • VÍŤAZSTVO ZŠ KÚPEĽNÁ

  VÍŤAZSTVO ZŠ KÚPEĽNÁ

  NAJ WEBOVÉ STRÁNKY PREŠOVSKÝCH ŠKÔL

 • JASPO 2018

  JASPO 2018

  Zábavno - vedomostná súťaž pod záštitou primátorky mesta Ing. Andrey Turčanovej

 • ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  Oficiálna webstránka základnej školy

Škola
Škola2

:: Olympiády, súťaže

          Dňa 29.5.2019 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili súťažno-zábavného podujatia v ZŠ Šmeralova a Mirka Nešpora v Prešove. Žiaci súťažili v rôznych kategóriách: beh na 50m, prekážkový beh na 20-30m, hod do diaľky kriketovou loptičkou, skok do diaľky z miesta, plávanie na 25m. Naši žiaci Dávid KirňakZuzana Vargová sa umiestnili na krásnom 3.mieste v kategórii hod do diaľky kriketovou loptičkou. Víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník športovej olympiády.

    

Mgr.Veronika Repková

Dňa 22. marca 2019 sa žiačky a žiaci francúzskeho jazyka zapojili do speváckej súťaže Spievam po francúzsky 2019 (SPF 2019). Súťaž bola organizovaná pod záštitou Francúzskej aliancie v Banskej Bystrici, Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Francúzskej aliancie v Košiciach a Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

 

 

Mgr. Beáta Papugová

„Storakým spôsobom môžeš jedno povedať“

                                                             Ľ. Štúr

 

30. apríl popoludní sa niesol u nás v duchu uvažovania,  prezentovania vlastných myšlienok i vyrozprávania  skúseností i zážitkov prostredníctvom školského kola Rétoriky.

 

                                                     Mgr. Katarína Pappová

 

Dňa 24.4.2019 si žiaci tretieho ročníka zmerali sily v hláskovaní anglických slov. Ich úlohou bolo vyhláskovať 10 vylosovaných slov. Dôležitá bola nielen správnosť, ale aj rýchlosť.

 

PaedDr. Natália Fečíková  a Mgr. Jana Vachmanská

        Vo štvrtok 25.4.2019 sa uskutočnilo za účasti 10 družstiev krajské kolo vo volejbale žiačok základných škôl. Naše družstvo v zložení Nicole Bebková,sestry Kamila a Simona Slivkové,Marianna Kimák Fejková,Eva Pulmannová,Denisa Tartaľová,Viktória Vasilíková,Emma Višňovská,Michaela Ondrejčáková,Andrea Tančinová ,Tamara Mesarčová,Michaela Kopčáková,obsadilo krásne 4.miesto.Srdečne blahoželáme.

 

Mgr.Zuzana Milá

Po postupe z krajského kola súťaže v prednese ruskej poézie a prózy: Ruské slovo, sa žiačky našej školy zúčastnili celoslovenského kola, ktoré sa konalo 5. apríla v Košiciach v Kulturparku. Do súťaže bolo zapojených 177 žiakov/študentov a 67 pedagógov zo 64. škôl celého Slovenska. Aj naše žiačky si odniesli pekné ceny a dosiahli veľmi dobré výsledky:
Ili Ivančová, Jana Saksunová, VIII.B - 2. miesto, II. kategória, spev (duet)
Dievčatám srdečne blahoželáme.
 
 
Mgr. K. Klimková

V stredu 20.3.2019 sa uskutočnilo finále okresného kola mesta Prešov vo volejbale žiačok 2.stupňa základných škôl. Naše družstvo v zložení Nicole Bebková,sestry Kamila a Simona Slivkové,Marianna Kimák Fejková,Eva Pulmannová,Denisa Tartaľová,Viktória Vasilíková,Emma Višňovská,Michaela Ondrejčáková,Andrea Tančinová ,Tamara Mesarčová,obsadilo krásne 1.miesto.
Srdečne blahoželáme.


Postupujeme na krajské kolo!
 
                       Mgr.Zuzana Milá

Dňa 14.marca sa žiačky 8. a 9. ročníka zúčastnili krajského kola 13. ročníka súťaže v prednese ruskej poézie a prózy: Ruské slovo, ktoré sa konalo v Prešove v Múzeu rusínskej kultúry. 
Do súťaže sa zapojilo 75 žiakov zo 17. škôl Prešovského kraja.
 
Mgr. K. Klimková

     V stredu 13.3.2019 sa uskutočnilo finále okresného kola mesta Prešov v basketbale žiačok 2.stupňa základných škôl. Naše družstvo v zložení Amy Baršayová, Nicole Bebková, Eli Ivančová, sestry Kamila a Simona Slivkové, Marianna Kimák Fejková, Natália Kyrcová, Eva Pullmannová, Denisa Tartaľová, Viktória Vasiliková, Emma Višňovská, Michaela Ondrejčáková, Michaela Remetová  obsadilo krásne 2.miesto.

 

Srdečne blahoželáme

                                         Mgr.Zuzana Milá

Dňa 28.novembra sa žiaci 5. až 8. ročníka v počte 20 žiakov súťažili na našej škole v celoslovenskej súťaži „Expert geniality show“.  Do súťaže  sa zapojilo 12 454 žiakov z 560 škôl z celého Slovenska. Aj naši žiaci si odniesli pekné ceny a dosiahli veľmi dobré výsledky.

 

Všetkým súťažiacim, ktorí sa zúčastnili tejto súťaže srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov . PaedDr. M. Gabrielyová, RNDr. M. Baňasová