• Imatrikulácia prvákov

  Imatrikulácia prvákov

  21.11.2022

 • EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2022

  EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2022

  Veľký jazykový kvíz

 • Svetový deň mlieka

  Svetový deň mlieka

  28.9.2022

 • Pasovanie za čitateľov knižnice

  Pasovanie za čitateľov knižnice

  Marec 2022

 • Lyžiarsky kurz 2022

  Lyžiarsky kurz 2022

  Výcvikový kurz vo Vyšnej Boci

 • Týždeň zdravej výživy

  Týždeň zdravej výživy

  Deň jablka

 • Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov

  26.9.2021

 • Projekt Milujem svoje mesto

  Projekt Milujem svoje mesto

  Skrášľovanie okolia Katedrály svätého Mikuláša

 • Deň detí 2021

  Deň detí 2021

  Deň detí v školskom klube

 • Tvorivé dielne v školskom klube

  Tvorivé dielne v školskom klube

  Výrova vianočných ozdôb a darčekov

 • Imatrikulácia prvákov

  Imatrikulácia prvákov

  Školský rok 2019/2020

 • ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  Oficiálna webstránka základnej školy

Škola
Škola2

:: Olympiády, súťaže

Dňa 17.5.2023 sa na našej škole uskutočnila  matematická súťaž s názvom Kúpeľná vie matiku. Súťažilo celkovo 72 žiakov z  5. a 6. ročníka. Cieľom súťaže bolo rozvíjať logické myslenie žiakov a naučiť ich pracovať v tíme. Záujem o súťaž bol nad naše očakávania, žiaci prišli s chuťou súťažiť  a tým najlepším sa podarilo zvíťaziť. Za pomoc s organizáciou súťaže patrí poďakovanie žiakom 9.B triedy, fotodokumentáciu vyhotovil a spracoval Martin Nogrády.

 

Link na zostrih fotiek  zo súťaže - https://youtu.be/TjUftEhlRaQ

Mgr. Jana Baňasová

V dnešnej dobe je potrebné stále viac a viac si pripomínať, že by sme sa mali k sebe navzájom správať dobre, ale zároveň myslieť aj na to, že to isté si zaslúži aj naša planéta. Niektorí žiaci našej školy sa rozhodli povedať NIE drogám, ubližovaniu ľudí so zrakovým postihnutím, znečisťovaniu prostredia, ale aj závislosti na internete, a to prostredníctvom komiksových príbehov. Komiks ako žáner na pomedzí literatúry a výtvarného umenia je určite náročný, preto si všetci žiaci, ktorí sa s ním popasovali, zaslúžia rešpekt. Ich práce ocenila aj odborná porota. Z vyhodnotenia súťaže, ktoré sa uskutočnilo 11.5.2023 na Malej scéne DJZ v Prešove, sme si odniesli niekoľko diplomov.

 

Všetkým mladým tvorcov komiksov gratulujeme a veríme, že sa do súťaže zapoja aj o rok!

Nikola Varcholíková

„Umelcom sa treba narodiť, rečníkom sa treba stať.“ (M.M.Cicero)


Týmto výrokom sme sa nechali inšpirovať a zapojili sme sa do regionálnej súťaže v rétorike, kde si svoje sily za rečníckym pultom zmerali žiaci základných škôl z Prešovského kraja. Súťaž bola dvojkolová a súťažiaci najprv vystúpili s vopred pripravenou ľubovoľnou témou, ktorú spracovali ako úvahu. V druhom kole si museli poradiť s časovým limitom, počas ktorého museli vyjadriť svoj názor na vyžrebovanú tému. 
 

Mgr. M. Kahanovská

Snom mnohých dievčat neraz bývajú krásne šaty, s ktorými zažiaria napríklad na školskom plese ako princezné z rozprávok. Stáva sa veľmi často, že v obchode šaty snov nevisia. Vtedy si môžu budúce mladé návrhárky svoj sen aspoň čiastočne zhmotniť, a to vytvorením návrhu šiat na papier. Pokúsila sa o to aj naša žiačka Daniela Beňová(8.A), ktorá svoj návrh spoločenských šiat poslala do súťaže Talent umenie kumšt. Porota jej udelila čestné uznanie.

 

Danielke prajeme veľa ďalších nápadov!

Nikola Varcholíková

 

Túžba stať sa detektívom, podobať sa na nejakú obľúbenú postavu z rozprávky, rebelovať za každú cenu správaním, ktoré nemá so slušnou výchovou nič spoločné, sprevádza detstvo mnohých tínedžerov. Preto niektorí žiaci z našej školy pri výzve zapojiť sa do súťaže Literárne Košice neváhali, vybrali si tému, ktorá im bola najbližšia, a vytvorili texty, ktoré ocenila aj odborná porota.

 

Všetkým mladým autorom našej školy prajeme ešte veľa ďalších nápadov a úspechov!

Nikola Varcholíková

Dňa 5.5.2023 sa v ABC centre voľného času opäť spievalo. Speváci  dostali možnosť predviesť svoj talent na okresnom kole 31.ročníka súťaže v speve ľudových piesní „Slávik Slovenska.“

 

Pekných interpretácií bolo veľmi veľa, celá súťaž sa niesla v duchu zachovávania tradícií v tradičnom odievaní, na ktorom si dali súťažiaci aj organizátori záležať.

 

 

Lenka Michaliková

Súťaž žiakov v speve populárnych piesní Slávici z lavice už niekoľko rokov organizujú centrá voľného času v rámci celého východného Slovenska. Okresné kolo sa uskutočnilo dňa 21.4.2023 v ABC centre voľného času v Prešove. Kvalitu umeleckých výkonov v tejto súťaži posudzovala odborná porota, ktorej predsedal spevák prešovskej skupiny Komajota- Martin Husovský.                                                  

V každej kategórii porota vyhodnotila tri najlepšie interpretácie.

Našu školu reprezentovali žiačky: Rode Ovšáková 4.D  a  Ema Schneiderová  6.B.

Ema Schneiderová si vyspievala 3.miesto a postup na krajské kolo speváckej súťaže.

 

Srdečne blahoželáme!

Mgr.Lenka Michaliková

Naši žiaci reprezentovali školu v geografickej súťaži, ktorú organizovala ZŠ Československej armády v Prešove kde využili svoje teoretické a praktické poznatky. Súťaž pozostávala z tvorby projektu, písomnej a praktickej časti, ktorá sa konala formou populárnej celosvetovej  „hry“ geocaching. Náš tím zložený zo zástupcov Tomáš Ligus 5.B, Filip Kamenický 6.C, Filip Forrai 6.B, Branislav Breza 7.C, Šimon Komara 8.D a Tomáš Marcin 9.B sa na záver vyhodnotenia súťaže stretli s prvým slovenským kozmonautom brigádnym generálom vo výslužbe Ing. Ivanom Bellom, speleológom Rudolfom Koščom a prodekanom FHPV Štefanom Kocom, ktorí im pripravili zaujímavé besedy a názorné ukážky používania techniky.

 

Mgr. Lukáš Sidorjak

Žiaci  8. a 9. ročníka našej školy sa zapojili do Ekonomickej olympiády. Súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená žiakom ZŠ. Cieľom je vyhľadávať medzi slovenskými žiakmi nadaných budúcich ekonómov a povzbudiť mladú generáciu k tomu, aby sa viac zaujímala a študovala ekonomické témy.

 

Všetkým súťažiacim v Ekonomickej olympiáde srdečne gratulujeme.

Koordinátor FG : Mgr. Hantáková Anna

V 51. ročníku okresného kola súťažilo približne 200 žiakov. Našu školu reprezentovali deviati žiaci, ktorí postúpili zo školského kola. Na súťažiacich čakal test z teoretickej časti a po prestávke test z praktickej časti.

 

Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme.

Mgr. Renáta Klučárová, Mgr. Lukáš Sidorjak

Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
OK