Pasovanie za čitateľov knižnice

Projekt Milujem svoje mesto

Skrášľovanie okolia Katedrály svätého Mikuláša

Deň detí 2021

Deň detí v školskom klube

Tvorivé dielne v školskom klube

Výrova vianočných ozdôb a darčekov

Imatrikulácia prvákov

Školský rok 2019/2020

:: Olympiády, súťaže

V priebehu marca a apríla sa výstavné priestory mestských kultúrnych stredísk a hvezdární začali zapĺňať krásnymi dielkami žiakov ZŠ a ZUŠ, ktoré odhaľovali detské predstavy o tom, čo všetko pred nami vesmír ukrýva. Práce našich žiakov určite Hvezdáreň a planetárium v Prešove potešili, odniesli sme si 2 ocenenia v II. kategórii a 8 ocenení v III. kategórii. V celoslovenskom kole mala porota určite neľahkú úlohu, pretože musela spomedzi najlepších diel v jednotlivých okresoch vybrať tie najoriginálnejšie. Žiačke Emmke Ligusovej (8.C) sa porotu očariť podarilo a udelila jej ocenenie.

Veríme, že Vás Emmka svojím výtvorom inšpiruje.

Prajeme jej veľa ďalších tvorivých síl!

Dňa 5. 5. 2022 sme sa zapojili do súťaže English Star. Pre niektorých žiakov to bolo veľmi jednoduché, no pre niektorých ťažšie. Zapojili sme sa do súťaže hlavne preto, lebo sme si chceli overiť naše vedomosti z anglického jazyka. Určite sa radi zapojíme aj budúci rok!

Žiaci z 5. C

Od začiatku nového kalendárneho roka sa začína nad mestom Stará Ľubovňa tvoriť netradičná dúha, ktorá pozostáva z výtvarných a literárnych prác detí z celého Slovenska. Žiaci našej školy nezaostávajú a poctivo pracujú na výtvoroch, ktorými pomáhajú vniesť do nej ešte viac farebných tónov. Tento rok organizátori pripravili pre žiakov dve témy: 1. Nohy mám na zemi a dlaňami sa dotýkam oblohy (strom), 2. Obzri sa dozadu (príbehy zo života našich predkov).

Nikola Varcholíková

Na vyhlásenie súťaže Literárne Košice sa so žiakmi každoročne veľmi tešíme, pretože pre nás organizátori pripravia veľmi zaujímavé témy. V tomto školskom roku si žiaci mohli vybrať opäť z troch tém: 1. Psí život, 2. Môj sused mimozemšťan, 3. Neznáma tvár na fotografii. Na našej škole vzniklo veľa originálnych výtvorov. Do súťaže sme poslali 10 súťažných príspevkov. Celkove do súťaže prišlo 458 prác zo 42 škôl z celého Slovenska. Ocenených bolo 57 autorov.

Nikola Varcholíková

Denne počúvame z rôznych zdrojov množstvo informácií o zlom stave našej planéty a o tom, ako jej môžeme pomôcť hoci aj maličkými krokmi. Jedným z nich je podporovať našich farmárov a slovenské produkty.

Nikola Varcholíková

Dňa 5. mája 2022 sa v priestoroch haly Hotelovej akadémie v Prešove, konal florbalový turnaj starších žiakov. Zúčastnila sa ho aj naša škola. Do nominácie sa dostalo 12 žiakov- zväčša chlapcov deviateho a ôsmeho ročníka. Postupovej okresnej súťaže sa v našej skupine zúčastnilo 6 škôl. Tie boli rozdelené do dvoch podskupín, v ktorých sa hralo systémom „KAŽĎÝ S KAŽDÝM“, prví dvaja z podskupín postúpili do semifinále.

Mgr. Ferík

V dňoch 31. marec a 1. apríl 2022 sa dištančnou formou uskutočnilo celoštátne kolo Olympiády vo francúzskom jazyku (CK OFJ), na ktorom mala zastúpenie aj naša škola.

V kategórii A1 nás úspešne reprezentovala žiačka 7.D triedy Ema Michelčíková, ktorá obsadila 1. miesto.

Našej žiačke k úspechu srdečne gratulujeme!

Mgr. Beáta Papugová

Dňa 27.4.2022 sa uskutočnila súťaž pre angličtinárov v hláskovaní „Spelling“.

Tohto podujatia sa zúčastnili žiaci 3. ročníka. Do súťaže sa zapojilo 13 detí. Jazykové popoludnie sa vydarilo, súťažiaci si overili svoje schopnosti v hláskovaní anglických slov a získali nové skúsenosti.

Mgr. Beáta Karašová

Mgr. Eva Vašková

Dňa 22.04.2022 v priestoroch ZŠ na Prostéjovskej ul. v Prešove v spolupráci s ABC CVČ v Prešove a Katedrou geografie a aplikovanej geoinformatiky UNIPO v Prešove sa konalo

KRAJSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY.

V kategórii F súťažilo 33 žiakov a len 7 žiaci boli úspešní riešitelia.

Našu školu reprezentoval v kategórií F:

Šimon Komara zo 7.D triedy a obsadil krásne 5.miesto.

Šimonovi srdečne blahoželám

Mgr. R. Klučárová, zrš

Opustiť farbičky je niekedy pre deti ťažké, ale práve výsledky okresného kola súťaže Vesmír očami detí 2022 dokázali, že sa netreba báť nových techník a experimentovania. Jedine hľadaním nových prístupov zobrazovania môže človek zaujať aj skúsených výtvarníkov. Odborná porota v hodnotení žiackych prác síce kriticky zdôraznila, že „by bolo vhodné dať voľnosť deťom vo výtvarných technikách pri zobrazovaní vesmíru, pretože sa prejavuje absencia niektorých techník ako napríklad fotografia alebo video, land-art, modely na fotografii a pod,“ ale následne žiakov našej školy veľmi potešila, keď dodala, že „niektoré výtvarné práce očakávania splnili.