:: Olympiády, súťaže

Dňa 22.4.2024 si naši tretiaci zmerali sily v hláskovacej súťaži  v anglickom jazyku, ktorá je vo svete známa pod názvom “Spelling Bee”. Vedieť správne vyhláskovať slová v anglickom jazyku je dôležité, pretože mnohé slová sa inak čítajú a inak píšu.  Súťažiaci mali správne vyhláskovať 10 anglických slov v čo najkratšom čase.  Zvíťazili traja najlepší a najrýchlejší:

PaedDr. Natália Fečíková, Mgr. Andrea Prčíková

Dňa 16.4.2024 sa v ABC-Centre voľného času konalo okresné kolo speváckej súťaže „Slávik Slovenska.“ Speváci  dostali možnosť predviesť svoj talent na 32.ročníku súťaže v speve ľudových piesní.

Mgr.Lenka Michaliková

V rámci hodín hudobnej výchovy sme sa so žiakmi 3.B triedy zapojili do súťaže Melody-hudba hrou. Žiaci tvorili rôzne príbehy zo sveta hudby. Čo je notová osnova, prečo je  rytmus v hudbe dôležitý a prečo poznáme rôzne dĺžky nôt. Samozrejme všetko hravým spôsobom.

Oceneným žiakom srdečne blahoželáme!

Lenka Michaliková

Dňa 26.3.2024 usporiadala Miniknižnica ANJ kvíz: ,,Čítaš? Poznáš? Predveď sa...“. Zmerať si svoje vedomosti v danej oblasti prišli štvrtáci a piataci. Ich úlohou bolo napísať názvy 15 rozprávok,  z ktorých pochádzali hrdinovia v kvíze. Súťažiaci spoznali 8 až 10 hrdinov, čo nebolo jednoduché, pretože málokto pozná názvy anglických rozprávok podľa mena hlavnej postavy napísanej v anglickom jazyku.

Školský knihovník

Jarné obdobie je známe švitorením vtáčikov, avšak z našich okien v marci znel prednes talentovaných žiakov obľubujúcich umelecký prednes, ktorí s láskou, citom sa neraz stotožnili s textom natoľko, že prítomní ozaj odchádzali s estetickým zážitkom.

Mgr. Katarína Pappová

52. ročník okresného kola sa konal v našich priestoroch základnej školy, v ktorom súťažilo 154 žiakov. Na našich šiestich žiakov, ktorí postúpili zo školského kola, čakal test z teoretickej časti a po prestávke test z praktickej časti.

Mgr. Renáta Klučárová, Mgr. Lukáš Sidorjak

V školskom roku 2023/2024 sa do súťaže zapojilo 13 932 žiakov zo 767 škôl z celého Slovenska. Medzi nimi bolo 45 žiakov našej školy.

Všetkým súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!

Dňa 19. 3. 2024 sa žiaci našej školy zapojili do školského kola súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. Súťažilo sa v troch kategóriách. Najväčšie zastúpenie mali žiaci      1. kategórie 1. – 3. ročník. Výber piesní bol pestrý, súťažiaci prekvapili svojou odvahou a krásnym speváckym prejavom. Porota mala skutočne veľmi ťažkú úlohu vybrať troch najlepších spevákov  z každej kategórie. Víťazom blahoželáme. Postupujú ďalej do okresného kola.

Pripravili: Mgr. Lenka Michaliková, Mgr. Jana Augustínová, Mgr. Ivana Hermanovská

Vyhodnotenie 5. ročníka zábavno-vedomostnej jazykovej súťaže, ktorú vyhlásila a organizovala ZŠ Kúpeľná 2 v školskom roku 2023/2024 pod záštitou primátora mesta Prešov Ing. Františka Oľhu.

Prednes povestí je jednou zo súťaží, ktorej sa venujeme každý rok. Naši recitátori nás prostredníctvom povestí prenesú do dôb, kedy žili páni či chudobný ľud, zrazu sa ocitneme na hradoch známych či menej známych, na miestach z nášho okolia, ale aj z iných kútov Slovenska.

Mgr. K. Pappová, Mgr. A. Prčíková