• ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    1973 - 2023

  • ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    1973 - 2023

Škola
Škola2

:: LYŽIARSKY VÝCVIKOVÝ KURZ 2017

Na predposledný marcový týždeň sa naša trieda, VII.B, už dlho tešila, pretože práve v tomto termíne - od 20.3 do 24.3.2017 sme sa mali zúčastniť lyžiarskeho výcvikového kurzu.

 

V pondelok 20.3.2017 sme pod vedením našich pani učiteliek – pani zástupkyne Mgr. J. Zánovej a pani učiteľky telesnej výchovy Mgr. Z. Milej, ako aj pani zdravotníčky Z. Nagyovej, ráno vyrazili autobusom do tatranskej obce Ždiar. Ubytovali sme sa v príjemnom rodinnom penzióne Šafran. V dopoludňajších hodinách sme stihli ísť skibusom  do lyžiarskeho strediska Strednica. Pani učiteľky nás rozdelili do 2 skupín – na začiatočníkov a pokročilých. Aj keď už v Prešove vládlo jarné počasie, my sme si snehu ešte užili. Lyžovali sme sa dopoludnia aj popoludní. Večer sme mali rôzne zaujímavé aktivity, okrem zábavných aktivít sme mali aj náučné aktivity ohľadom rôznych techník lyžovania, ako aj bezpečnosti na zjazdovkách. V stredu sme mali oddychový deň, absolvovali sme krátku túru do okolia a mali sme aj možnosť zaplávať si v bazéne. V posledný deň sme dostali všetci osvedčenia o absolvovaní lyžiarskeho kurzu.

 

V mene celej triedy chcem poďakovať našim pani učiteľkám a pani zdravotníčke za ich trpezlivosť a odborné rady, ktoré boli potrebné na to, aby sme sa naučili správnu techniku lyžovania a mali z neho radosť. Zároveň ďakujeme aj majiteľom penziónu, ktorí nám chutne varili a vytvorili nám čisté a pekné prostredie.

 

Sofia Popjaková, VII.B

Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
OK