• ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    1973 - 2023

  • ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    1973 - 2023

Škola
Škola2

:: Literárno – dejepisná exkurzia žiakov 8.ročníka 2017

Exkurzia, ktorá sa uskutočnila 30.5.2017, bola super, pretože sme šli takmer celý ôsmy ročník. Navštívili sme rodný dom M.Kukučína v Jasenovej, Múzeum P.O.Hviezdoslava v Dolnom Kubíne a Oravský hrad. Naučili sme sa veľa nových informácií, keďže sprievodcovia rozprávali veľmi pútavo a potešila nás ich pochvala, akí sme mimoriadne disciplinovaní.

 

Najviac nás zaujal krásny Oravský hrad, aj keď po ukončení jeho prehliadky sa zhoršilo počasie.Exkurziu sme si naozaj užili v príjemnej atmosfére, autobus bol pohodlný, vodič príjemný a opatrný, my sme boli slušní, učitelia nás nemuseli upozorňovať. A dôležité –vrátili sme sa po dlhej ceste všetci v poriadku domov, plní zážitkov a bez zranenia.

Žiaci 8.C

 

 

30. mája 2017 sme sa my, žiaci 8. ročníka, zúčastnili literárnej exkurzie. Navštívili sme expozície venované významným slovenským spisovateľom: Martinovi Kukučínovi a Pavlovi Országhovi Hviezdoslavovi. Doteraz to boli pre nás len mená, avšak na exkurzii sme ich mohli spoznať aj z inej stránky. Videli sme motýlika, ktorého si Hviezdoslav rád uväzoval, jeho fajku, ktorú nestihol dofajčiť; stoličku, na ktorej Kukučín sedával, hlinenú misu, z ktorej jedával. Stali sa nám tak bližšími a zrozumiteľnejšími. Radi siahneme po ich dielach.

 

                                                                                                                Terézia Kvokačková, 8.B

 

Milí spolužiaci!

Poznáte krásy Slovenska? Ak ste neboli v Jasenovej, Dolnom Kubíne či na Oravskom hrade – tak určite nie. Vrelo odporúčame navštíviť Oravu, je prekrásna!

                                                                                                                                              Žiaci 8.A

 

Mgr. Eva Magdziaková

Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
OK