Kúpeľná 2, Prešov

Oficiálna webstránka školy

:: Školský rok 2023/2024

Stretnutie po 22 rokoch

Dňa 28.10.2023 sa uskutočnila triednická hodina jednej dávnej 9.A, ktorá ukončila povinnú školskú dochádzku na ZŠ Kúpeľná pred 22 rokmi (2000/2001). Triednickú hodinu viedla triedna učiteľka, dnes už bývalej 9.A, Mgr. Lídia Balaníková, spolu so zastupujúcou pani učiteľkou Mgr. Emíliou Bakajsovou. Stretnutie po 22 rokoch len potvrdilo, že kolektív, ktorý sa niekedy dávno, v rokoch 1992 - 2001 postupne tvoril, ostal silný súdržný a pevný, čo je to najpodstatnejšie v kontexte medziľudských vzťahov na základných školách. Pevný sa ukázal aj vzťah učiteliek k svojim žiakom. Čo je ale ešte viac podstatnejšie a zároveň je to odkaz aj pre všetkých žiakov je to, aby nikdy nezabudli na priateľstvá, kamarátov a učiteľov, ktorí ich vedú celých 9 rokov. Aby vždy, aj po rokoch si spomenuli na to, že každý jeden učiteľ ich viedol k zodpovednosti, k disciplíne, k samostatnosti, k sebadôvere a k odhodlaniu. Každá základná škola je tým prvým a najdôležitejším mostom k dosiahnutiu budúcich cieľov a z toho dôvodu sú učitelia tí, ktorí v živote žiakov zohrávajú isté obdobie, jednu z hlavných úloh v živote každého jedného žiaka. 9.A ďakuje riaditeľke ZŠ Kúpeľná PaedDr. Eve Bilišňanskej za ústretovosť a možnosť vrátiť sa späť na základnú školu, ktorá v našom živote mala ten najpodstatnejší význam.

Ladislav Pribulla  a   kolektív 9.A (2000/2001)

06.11.2023 00:00