Záver školského roka 2023/2024

:: Školský rok 2023/2024

Školský výlet 1.B, C

Dňa 21.5.2024 navštívili žiaci 1.B a 1.C v rámci školského výletu detskú historickú železnicu v Košiciach. Košická detská historická železnica bola vybudovaná v rokoch 1955-1956 ako Pionierska železnica. Slúžila aj na výchovu a motiváciu mladých železničiarov. Trať má dĺžku 3,9 km s unikátnym rozchodom 1000 mm a najväčším stúpaním 26 %o. V stanici Čermeľ sa nachádzajú dosiaľ používané historické výhybky a koľajnice pochádzajúce zo Štiavnickej železnice. Aj tieto informácie nám povedal p. výpravca, ktorý sa nám venoval kým pristavili náš vozeň.  Ešte nám umožnil vyfotiť sa s železničiarskou čiapkou a výpravkou a naše dobrodružstvo pokračovalo. Zo stanice Čermeľ sme sa vyviezli otvoreným historickým vozňom na Alpinku. Už samotná jazda bola jedným z nezabudnuteľných chvíľ dňa. Na Alpinke, sme si vyskúšali cyklodreziny a samozrejme nemohli sme vynechať preliezky a suveníry. Pokračovali sme animátorským programom, ktorý sa niesol v téme Štyri živly. Prváci si zasúťažili, vyrobili čelenky, prekonávali prekážky, maľovali na tvár a plnili zaujímavé úlohy. Potom nás čakala cesta vláčikom z Alpinky späť na Čermeľ, kde nás čakal ujo šofér, ktorý nás bezpečne dopravil spať do školy. Počasie nám vyšlo, cesta tiež, zážitky máme nezabudnuteľné- CIEĽ výletu SPLNENÝ!

Mgr. Lucia Švedová

11.06.2024 00:00