:: Školský rok 2023/2024

Medzinárodný deň včiel v 1.C

Včiel je čoraz menej. Napriek tomu, že o ich užitočnosti sa učia už deti v materských školách, pre ich ochranu, zdá sa, stále nerobíme dosť. Od ich prežitia však závisí aj to naše.

Každoročne 20.mája oslavujeme Medzinárodný deň včiel. Aj trieda včielok z našej školy ho dnes oslávila. Celý vyučovací deň sa niesol v téme včielok. Pracovali pilne, čítali, písali, zahrali si pexeso, zopakovali číselný rad, zbierali prírodniny aj kreslili. Porozprávali sme sa o včielkach, o oblečení včelárov, prezreli si dymák aj materskú mriežku. Vytvorili krásne práce a nielen dnes boli pracovití ako včielky.

Úlohou dnešného dňa je uznanie úlohy včiel a iných opeľovačov pre náš ekosystém.

Mgr. Lucia Švedová

24.05.2024 00:00