:: Školský rok 2023/2024

Lyžiarsky výcvikový kurz 11.3.2024-15.3.2024

Lyžiarsky výcvikový kurz bol uskutočnený formou 5-dňového pobytového zájazdu v krásnom prostredí Štrbského Plesa v Hoteli Panoráma. Zúčastnilo sa ho 69 žiakov 7.A,B,C triedy pod vedením inštruktorov lyžovania. Mgr.Milej, Mgr.Blahovského, Mgr.Zánovej, Mgr.Hantákovej, Bc.Smolára, Bc.Sukovského. O voľnočasové aktivity sa starala Mgr.Goliašová. Na zdravie dohliadala zdravotná sestra Ľudmila Magačová.  LVK prebiehal za výborných snehových a poveternostných podmienok. Žiaci boli rozdelení do 6 družstiev podľa výkonnosti. Počas výcviku žiaci pracovali podľa plánu dňa, pokynov inštruktora, plánu tematického celku lyžovanie. Žiaci začiatočníci zvládli základné učivo a pokračovali pri osvojovaní si prívratných a znožných  oblúkov, žiaci mierne pokročilí lyžiari si osvojovali základy carvingového lyžovania, ktoré sa stáva trendom súčasnosti v zjazdovom lyžovaní. Prax sa prelínala s teoretickými poznatkami, prezentáciami, vytvorenými žiakmi na tému zimné športy. Inštruktori družstiev  predviedli počas celého týždňa  svoje pedagogické majstrovstvo, čoho výsledkom bol vo štvrtok popoludní  záverečný pretek žiakov rozdelených do dvoch kategórií: začiatočníci a mierne pokročilí. Súčasťou pobytu bol aj bohatý večerný animačný program, diskotéka. Záver LVK patril vyhodnoteniu, odovzdaniu cien víťazom slalomového preteku, vyhodnotená bola tiež čistota na izbách. Cieľ LVK bol splnený.

Mgr.Zuzana Milá

vedúca LVK