:: Školský rok 2023/2024

Lesnícke dni - 14.5.2024

Apríl je mesiac lesov. Naši žiaci počas tohto mesiaca trávia čo najviac času v prírode, či už v Škole v prírode, na exkurzii na lesnom náučnom chodníku Sigord alebo iba tak, na vychádzkach počas hodín prvouky a prírodovedy. Na našej škole si pripomíname aj Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovujú výtvarné práce, plagáty, tvoria výrobky z odpadového materiálu. Riešia rôzne matematické úlohy, zamerané na ochranu životného prostredia. Zapájajú sa do úpravy okolia školy. Súčasťou osláv Dňa Zeme je aj účasť žiakov našej školy na Lesníckych dňoch. V tomto školskom roku sa realizovali 14.5.2024 na SOŠL v Prešove. Na úvod sme si vypočuli poľovnícke signály, potom nasledovali slávnostné príhovory. Najväčší záujem bol však o informačné stánky, kde si žiaci vyskúšali svoje vedomosti a zručnosti o prírode. V každom stánku sa im venovali lesní pedagógovia a formou zážitkového učenia poodkryli záhady lesa, prírody. Sokoliari si pripravili pútavé vystúpenie s dravcami. Nezabudlo sa ani na kondičku – skákanie vo vreci, pílenie dreva, nočná prechádzka lesom. Neodmysliteľnou súčasťou lesníckych dní bolo stretnutie so živými zvieratami: psy, vtáky, plazy, drobné cicavce a pavúky. Žiaci majú veľmi rady tieto zážitkové vyučovacie hodiny a pobyt v prírode. Vracajú sa do školy s úsmevom na tvári a so slovami ,,Bolo to super..“ Ďakujeme všetkým organizátorom tohto podujatia a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia.

Lesu zdar!

Učiteľky 1.stupňa