:: Školský rok 2023/2024

Iniciatíva sa cení vo vzťahu k vzdelávaniu

Inšpirácia a zmyselnosť spisovateľky Gabriely Futovej viedla k žiakov základnej školy k iniciatívnemu správaniu. Iniciatíva – podnet, popud, počiatočný krok, podnetnosť – aj tieto slová sú spojené s počinmi žiakov, ktorí sa zapojili pri tvorbe otázok a reakcií pred a po zrealizovaní besedy so spisovateľkou s veľkým „S“. Odovzdanie svojho „umu“ nadchlo viacerých žiakov natoľko, že posúvame odkazy ďalej:

• „Pani spisovateľka bola ohromná... “
  • „Chcem napísať toľko kníh ako ona...“
  • „Odpovedala na všetko čo som chcel vedieť...“
  • „Rozpráva pútavo ...“
  • „Aké zážitky mala na našej škole...“

Žiakov zaujala informačná tabuľa a neváhali sa zapojiť do výzvy otázok pred besedou a  reakcií po besede. Autorka po besede podpísala pre žiakov podpis karty, ktoré si žiaci prevzali na slávnostnom vyhodnotení v školskej knižnici. Sme radi, že aj takouto formou formujeme u žiakov pocit „dôležitosti a inšpiratívnosti“.

PhDr. Anna Hyrjová

03.04.2024 00:00