Záver školského roka 2023/2024

:: Školský rok 2023/2024

Hry rytiera Rolanda – školský výlet 4.D do Bardejova

Na radničnom námestí v Bardejove sa dňa: 21. júna 2024 uskutočnil 26. ročník Hier rytiera Rolanda, ktoré majú vyše 20-ročnú tradíciu. Pripravený bol skvelý kultúrny program, ktorý  bol pútavý. Očarili nás  ukážky zbraní v stanoch, hry pre žiakov, rytiersky turnaj, remeselné dielne, sokoliarske ukážky. Nechýbali ani  janičiari a historické tance.

Výpovede žiakov:

• Adam: „ ... bolo tam výborne. Najviac sa mi páčili úlohy na námestí. Cesta vlakom bola veľmi pekná.“
  • Michal: „ ... na radnici boli stánky. Mali sme si zistiť informácie o Bardejove. V stánkoch  mali predražené ceny.“
  • Boris: „... boli sme v dračej jaskyni, vlastne to nebola jaskyňa, ale pivnica.“
  • Sofia: „... Ja som mala také zmiešané pocity, zmiešané ale z tej lepšej stránky. Bolo to tam zaujímavé. Ale to najlepšie bolo, keď mohli ísť s nami aj rodičia.“
  • Zorka: „... Bolo dobre, že sme išli vlakom, nie autobusom, ináč by to trvalo oveľa dlhšie. Páčilo sa mi, že sme v Rolandových dňoch mohli aj nakupovať. Chutili mi tie zemiakové špirály, ale boli predražené (4€) ...“
  • Elka: „ ... Rolandové hry sa mi veľmi páčili. Najviac sa mi páčila dračia pivnica. Páčilo sa mi aj vystúpenie. Dozvedela som sa nové informácie.“
  • Jakub: „... cesta bola veľmi dlhá, ale zaujímavá. Naučil som sa o Bardejove – veľmi veľa. Bol som veľmi unavený, ale šťastný.“
  • Leanka: „... Na školskom výlete bolo dobre aj s rodičmi. Tí vysokí ujovia boli vtipní a zábavní. V razení mincí mi pomohol Adamov ocko.“
  • Vivien: „... bola tam moja mamka. Namáčali sme si nohy do fontány. Bolo to super.“
  • Alex: „ ... páčila sa mi cesta vlakom, .... páčilo sa mi behanie po námestí, ... páčil sa mi celý výlet.“
  • Thomas: „ ... na výlete bolo veľmi teplo. Bavilo ma ako sme sa pýtali ľudí otázky. Bolo to zaujímavé.“
  • Viliam: „ ... keď sme tam prišli, mal som pocit, že to bude úžasné. A aj bolo! Veľmi sa mi páčila súťaž. Pýtali sme sa ľudí a i tak to bolo super. Som šťastný, že som tam mohol ísť!“

Nová atrakcia v Bardejove v Poľsko slovenskom dome na Radničnom námestí sprístupnila päť metrov pod zemou  - Dračiu pivnicu. V podzemí, v katakombách bol ukrytý poklad.

Školský výlet bol plný emócií a zážitkov.

PhDr. Anna Hyrjová

27.06.2024 00:00