Záver školského roka 2023/2024

:: Školský rok 2023/2024

Exkurzia vo firme Lear 2024

Dňa 24.5.2024 boli malí vynálezcovia z 2.C triedy na exkurzii vo firme Lear. Firma Lear Prešov sa venuje výrobe kovových konštrukcií sedacích systémov automobilov a to výrobnými procesmi lisovania, ohýbania, zvárania, lakovania a montáže pre svetové automobilové značky. Žiaci mali možnosť vstúpiť do výrobnej  haly na výrobu autosedačiek, obdivovali automatizované pracovisko a  rôznorodosť sedacích súprav. Nahliadli do miestnosti s 3D tlačiarňou- videli výrobu vidlicového kľúča, ktorý sa používa na uvoľňovanie a uťahovanie skrutiek. Vo firme sa stretli so študentmi Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v Prešove, ktorí tam praxujú. Študenti žiakom predviedli časť prototypu ich vynálezu- Bazénový dom. Druháci si mali možnosť overiť pomocou hračiek funkčnosť tobogánov, pýtať sa ich na spôsob a úskalia výroby.

Spracovala: Mgr. Jana Augustínová

29.05.2024 00:00