:: Školský rok 2023/2024
Lyžiarsky výcvikový kurz bol uskutočnený formou 5-dňového pobytového zájazdu v krásnom prostredí Štrbského Plesa v Hoteli Panoráma. Zúčastnilo sa ho 69 žiakov 7.A,B,C triedy pod vedením inštruktorov lyžovania. Mgr.Milej, Mgr.Blahovského, Mgr.Zánovej, Mgr.Hantákovej, Bc.Smolára, Bc.Sukovského. O voľnočasové aktivity sa starala Mgr.Goliašová. Na zdravie dohliadala zdravotná sestra Ľudmila Magačová.
Mgr.Zuzana Milá
vedúca LVK
Mesto Prešov pozvalo deti našej Základnej školy, Kúpeľná 2 v Prešove do priestorov mestského úradu s programom k Veľkej noci. Deti si pre občanov a seniorov mesta Prešov pripravili bohatý kultúrny program. Po spoločnom predstavení a zvítaní sme seniorom zaspievali aj zarecitovali. Náš šikovný prvák Janko im zahral na flaute. Anička, Miško a Klára zaspievali. Spoločne sme im zatancovali tanček o jarných kvetoch. Nakoniec Viktor a Tomáško dievčatá vyšibali nádherným korbáčom.
Vych. Mgr. Fecková a deti ZŠ Kúpeľná
Inšpirácia a zmyselnosť spisovateľky Gabriely Futovej viedla k žiakov základnej školy k iniciatívnemu správaniu. Iniciatíva – podnet, popud, počiatočný krok, podnetnosť – aj tieto slová sú spojené s počinmi žiakov, ktorí sa zapojili pri tvorbe otázok a reakcií pred a po zrealizovaní besedy so spisovateľkou s veľkým „S“. Odovzdanie svojho „umu“ nadchlo viacerých žiakov natoľko, že posúvame odkazy ďalej:
PhDr. Anna Hyrjová
Myšlienky a úsilie začleniť prvky tradičnej a ľudovej kultúry do vyučovacieho procesu na Slovensku pochádzajú z posledného desaťročia 20. storočia. Tradičná ľudová kultúra na našom území predstavuje živé a hodnotné kultúrne dedičstvo, ktoré vytvorili generácie príslušníkov slovenského národa, národnostných menšín a etnických skupín. K multikultúrnej rozmanitosti prispeli aj regionálne rozdiely, ktoré sa utvárali v rôznych prírodných podmienkach, v odlišnom pracovnom zameraní a náboženskom vyznaní obyvateľov našej krajiny. Daná kultúrna rozmanitosť je hodnotou, ktorú treba uchovať pre nasledujúce generácie. Je základom našej kultúrnej identity, vzdelanosti, súdržnosti a porozumenia medzi národmi.
PhDr. Anna Hyrjová
V mesiaci apríl sme vyhlásili výstavu o „naj-naj-naj kreatívnejšiu kraslicu ZŠ Kúpeľnej“. Žiaci prejavili veľký a inšpiratívny záujem. V rámci prepojenia vzťahov škola – rodina (rodič – dieťa) – žiak, teda prepojením tradície a kreativity, vytvorili sme krásnu výstavu v priestoroch základnej školy.
PhDr. Anna Hyrjová
Tak ako každý rok, aj tento rok sa naša škola zapojila do milej súťaže o najkrajšie veľkonočné vajíčko. Podporiť našu prácu a usilovnosť môžete svojim „páči sa mi to“ na facebookovej stránke nákupného centra Eperia, taktiež v aplikácii Eperka alebo priamo v nákupnom centre.
Ďakujeme!
https://www.facebook.com/photo/?fbid=799720655519294&set=a.798310798993613
za kolektív ŠKD Mgr. Ľubomíra Bombová
Pohľadnica sa považuje za praktickú formu prenášania krátkej správy alebo pozdravu. Jej skutočné poslanie sa vykryštalizovalo vtedy, keď obrázok bol približne taký dôležitý ako text. Kedysi boli pohľadnice najčastejším prostriedkom komunikácie medzi ľuďmi. Spočiatku sa posielali predovšetkým vianočné a novoročné pozdravy, pohľadnice.
PhDr. Anna Hyrjová
Dňa 22. 3. 2024 sme si aj na našej škole pripomenuli Svetový deň vody, ktorého hlavnou témou sa pre tento rok stala „Voda pre mier“. Poukazuje na to, ako voda môže vytvoriť mier, alebo vyvolať konflikt. Voda je vzácna a keď k nej ľudia nemajú prístup, môže narásť napätie. Pri príležitosti tohto významného dňa, prišli žiaci našej školy oblečení v modrom. Na hodinách sa venovali projektovým prácam s témou vody, prezreli si filmy a prezentácie o vode, vytvárali výtvarné práce, spievali piesne o vode, zrealizovali kvízy, či pripravili ochutnávku minerálnych vôd. Žiaci štvrtého ročníka mali pri tejto príležitosti besedu s pracovníčkou životného prostredia, ktorá ich vedomosti obohatila o nové informácie.
Spracovali: Mgr. Ivana Hermanovská a Mgr Lucia Švedová
Aj naša trieda 1.C sa zapojila do ponožkovej výzvy, ktorá sa každoročne koná 21.marca. Podporili sme ušľachtilú vec a obuli si dnes dve rozdielne ponožky na znak ľudskej jedinečnosti. Práve vďaka informovanosti a pozitívnemu príkladu môžeme odbúrať predsudky a pomôcť deťom s Downovým syndrómom, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny.
Mgr. Lucia Švedová
V rámci Týždňa slovenských knižníc sa na pôde Prešovskej univerzity v Prešove konala prezentácia publikácií s názvom Svetom COOLtových kníh pre deti a násťročných. Bola spojená s výstavou karikatúr a ilustrácií k čomu žiaci inklinujú, preto sme si nenechali ujsť pozvanie na túto veľmi inšpiratívnu výstavu.
PhDr. Anna Hyrjová