:: Školský rok 2022/2023

Rebríček úspešnosti škôl je opäť tu

Školský rok 2022/2023 sa nám pomaly prehupne do svojej druhej polovice. A tak ako po iné roky, dňa 20.01.2023 Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO)  opäť prišiel s rebríčkom úspešných základných a stredných škôl na Slovensku.

Ten sleduje výsledky žiakov tej-ktorej školy v rôznych testovaniach, ako je napríklad tzv. monitor v 9. ročníku základnej školy, testovanie piatakov, písomné maturity, či uplatniteľnosť absolventov v praxi a pod. Svoje poradie úspešnosti tak našli desiatky škôl po celom Slovensku vrátane gymnázií či stredných odborných škôl.

Základná škola, Kúpeľná 2, Prešov  za šk. rok 2021/2022 v rámci Slovenska sa v celkovom hodnotení umiestnila na 28. mieste zo všetkých základných škôl a v rámci Prešovského kraja  sa umiestnila na 2. mieste .

Riaditeľstvo školy  vyslovuje poďakovanie celému pedagogickému kolektívu, žiakom školy za doterajšie vynaložené pracovné úsilie. Rodičom našich žiakov a ostatnej verejnosti ďakujeme  za  doterajšiu spoluprácu, podporu a  prejavenú dôveru.  Zaväzuje nás to naďalej v každodennom úsilí nepoľaviť a neustále sa zlepšovať.

Celý rebríček škôl nájdete na www.ineko.sk.

PaedDr. Eva Bilišňanská

23.01.2023 00:00