:: Školský rok 2021/2022

Predvianočné obdobie je najkrajším obdobím v roku. Deti jedenásteho oddelenia ŠKD si spríjemnili čakanie na Vianoce spoločným tvorením. Vyrobili si vianočné pozdravy a darčeky pre svojich blízkych, vianočný stromček a snehuliaka, ktorý nám zdobil triedu. Zmysluplne strávený spoločný čas  nám atmosféru dotvárali vianočné pesničky a koledy.

Mgr. Tatiana Goliašová

Čo sa stane, keď spojíte štyri náhodné slová a detskú fantáziu? No predsa knihu nápaditých a vtipných rozprávok, v ktorých sa morský psík vydá do strašidelného domu, alebo kde pyšná oslávenkyňa dostane ten najmilší darček.

Rozprávky napísali deti 2. a 3. ročníka inšpirované zábavnými interaktívnymi kartičkami „Malý spisovateľ“ od NaLu – Učenie hrou.

Mgr. Dorota Ondičová

ŠKD, 6.oddelenie

Aj tento školský rok sme sa zapojili do kreatívnej aktivity škôl  ,, Zdobenie vianočných stromčekov 2021“  v blízkosti Katedrály svätého Mikuláša. Pod vedením pani vychovávateliek školského klubu detí sme vlastnoručne vyrobili ozdoby  z recyklovaného materiálu. Prispeli sme tak k vytvoreniu  krásnej aleji vyzdobených vianočných stromčekov a tým aj umocnili vianočnú atmosféru pre všetkých prešovčanov, ale aj návštevníkov mesta.

Vychovávateľky ŠKD

Každoročne si 1.12. pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Symbolom tohto dňa je červená stužka, ktorá symbolizuje solidaritu v boji proti chorobe AIDS. Stužku navrhli členovia dobročinnej organizácie Visual AIDS v New Yorku v roku 1991 ako spomienku na tých, ktorí už tejto chorobe podľahli. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života.

Mgr. Terézia Gondová

Jeseň sa nám už končí, preto by sme sa s Vami radi podelili o zážitky v 9.oddeleni, počas prvých mesiacov školského roka 2021/2022.

Mgr. Ľudmila Krištofová.

Dňa 25.10.2021 sme na našej škole oslávili Medzinárodný deň školských knižníc. Tohtoročná téma mala názov: „Radostná podpora zážitkového učenia školskou knižnicou“.

Učiteľom prvého stupňa a slovenského jazyka bol odoslaný list od školského knihovníka s výzvou osláviť MDŠK spoločne. Pre žiakov 1.stupňa boli pripravené rozprávky z cyklu ,,Prečítam Ti rozprávku od známych slovenských hercov. Pre prvákov Janko Hraško a Maľovaná abeceda, pre druhý ročník Danka a JankaRozprávky o psíkovi a mačičke. Tretiakom Marek Fašiang prečítal O kaštieli v šírom poli a štvrtákom Juraj Kemka o Emilovi z Lonneberky. Po vypočutí rozprávok, žiaci nakreslili na výkres, čo sa im z príbehov najviac páčilo. Z prác žiakov vznikla výstavka v školskej knižnici. Nakoľko sme dostali veľa  pekných prác žiakov, výstavku v školskej knižnici budeme v priebehu roka obmieňať. Pre žiakov druhého stupňa bol pripravený dokument Hviezdoslav našimi očami, venovaný 100.výročiu úmrtia Pavla Országha Hviezdoslava, čitateľský maratón a 15 minút pre knihu, ktorými žiaci začali deň. Niekoľko tried sa vzdelávalo dištančne, tak sa do osláv MDŠK zapojili individuálne.

Za spoluprácu ďakujem všetkým učiteľom a žiakom, ktorí s nami oslávili tento pekný a pre knižnicu významný deň.

Školský knihovník

Mesiac október je tradične venovaný úcte ku starším ľuďom. Hoci sme sa so starkými z DS Sabinovská nemohli stretnúť osobne, nezabudli sme na nich a v rámci projektu „Starší mladším a naopak“ sme s deťmi z 8. oddelenia vyrobili pozdravy k ich sviatku. Veríme, že ich naše výrobky potešia a prajeme im pevné zdravie, veľa síl a energie.

Bc. Falatová Katarína

Dňa 21.10.2021 sa po minulom roku začal na našej škole realizovať projekt Zdravý úsmev. Projekt Zdravý úsmev sa zameriava na oblasť vzdelávania, uplatňovania najnovších poznatkov vedy v zdravotníctve a v školstve. Študenti z Fakulty zdravotníctva PU v Prešove oboznámili našich žiakov I. stupňa s pomôckami dentálnej hygieny, starostlivosťou o zubnú kefku a správnou technikou čistenia zubov.

Spoluprácou s Fakultou zdravotníctva v Prešove sa snažíme viesť žiakov k starostlivosti o svoj chrup.

Spracovala: Mgr. Gabriela Matisová

,,Vaša strava nech je Vašim liekom“ zdôrazňoval svojim žiakom už kedysi dávno Hippokrates. Odvtedy prešlo už vyše 2500 rokov a Hippokratov citát je viac než aktuálny.

Našich žiakov učíme, že práve správna výživa od útleho veku zohráva významnú úlohu v prevencii vzniku rôznych poškodení zdravia, prejavujúcich sa často až v dospelosti.

Pripravili: Mgr. Iveta Rennerová, Mgr. Júlia Gaľanová, Mgr. Terézia Žigová

Európsky deň jazykov si každoročne pripomíname od roku 2001, a to 26. septembra. Cieľom tohto dňa je podporiť výučbu jazykov - nielen materinského, ale predovšetkým cudzích jazykov.