:: Školský rok 2021/2022

VIANOČNÁ HODINA S RUSKÝM CENTROM PREŠOVSKEJ UNIVERZITY

Ani sme sa nenazdali a vo vzduchu znova po roku cítiť čarovnú atmosféru Vianoc. Na oslavy tohto veľkolepého sviatku sme nezabudli ani na posledných hodinách ruského jazyka v tomto kalendárnom roku. Spoločne s Mgr. Gabrielou Turisovou, metodičkou Ruského centra Prešovskej univerzity v Prešove, sa žiaci 5.C, učiaci sa ruský jazyk, preniesli do osláv Vianoc a príchodu nového roka v Ruskej federácii.

Mgr. Gabriela Turisová žiakom ponúkla širokú paletu slovnej zásoby a zaujímavostí, spojených s oslavou spomínaných sviatkov. Okrem názvov ozdôb, ktoré nájdeme na vianočnom stromčeku a tradičných ruských novoročných jedál, sa žiaci dozvedeli aj to, kedy ich rovesníci v Rusku oslavujú Vianoce, kto sú to Ded Moroz a Sneguročka, aj ako vyzerá v tomto čarovnom období vyzdobená Moskva.

Na nasledujúcej vyučujúcej hodine sa žiaci so svojou pani učiteľkou ruštiny naučili „vianočným spôsobom“ zostávajúce chýbajúce písmená ruskej abecedy a vytvorili krásne ruské pohľadnice.

Ďakujeme Ruskému centru PU za krásne strávený vianočný čas a tešíme sa na spoluprácu v novom kalendárnom roku!

PaedDr. Miroslava Chovancová

05.01.2022 00:00