:: Školský rok 2021/2022

Policajná štvornohá návšteva

Deti často snívajú o práci policajta, hasiča či lekára, záchranára. Túžia byť hrdinami a pomáhať svojmu okoliu alebo i svetu. Žiaci prvého stupňa sa počas cvičení v prírode troška bližšie zoznámili s prácou policajtov. Pri ich práci si najčastejšie vieme predstaviť napríklad psíka. Ale nie každý už vie, že do práce chodia i väčšie zvieratká - kone. Policajná hipológia je súčasťou policajného zboru a poriadkových síl. Sídlia v Košiciach a Bratislave. Koníky a policajti z Košíc nám spoločne ukázali, čo je náplňou ich práce - zadržanie výtržníkov, prekonanie prekážok, prejazd cez dymovú clonu a mnoho iného. Dych sa nám zastavil pre skákaní cez horiacu prekážku, ale veľmi sme sa zabavili pri hádzaní loptičiek proti koňom a ich jazdcom. Žiaci mali veľa otázok, na ktoré im policajti ochotne odpovedali. Odvážlivci si koníkov i pohladili. Dupi a Comero boli na záver odmenení sladkými jabĺčkami, ktoré si deti pre ne nachystali.

21.06.2022 00:00