:: Školský rok 2021/2022

Odkaz vo fľaši

Chráňme, našu ZEM! VODA je vzácny dar!

„VÝZVA“ takto sa to všetko začalo. Zrodil sa veľmi pekný nápad, ktorý prepojil naše obľúbené dni spojené s našou vzácnou ZEMOU, a to DEŇ VODY (22.3.) a DEŇ ZEME (22.4.). Žiaci si vypočuli rozhlasové okienko a rozprávku „Odkaz vo fľaši“ od autora Johna Boundariesa. Úlohou žiakov bolo akýmkoľvek spôsobom vytvoriť nový odkaz pre našu Zem. Rôzne práce, vlastné odkazy, plagáty, básne vznikli nápaditým spôsobom. Potešili sme sa a touto cestou sme si pripomenuli vzácnosť daru VODY, ktorá je tak vzácna pre našu ZEM.

„Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori,

ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.“

Ocenili sme snahu našich žiakov: Michal Mihalik (2.A), Lívia Bažová (2.B), Adriána Magerová (2.B), Simona Smolenová (2.B), Dorothea Župová (3.B), Alexandra Frištiková (3.D), Stella Rohrböck (3.D), Mia Balogová (4.C), Miriam Brillová (4.C), Sarah Zoe Čerevková (4.C), Kristína Havačová (4.C), Paulína Juhasová (4.C), Bao Lam Nguyen (4.C).

„Zem je naša Matka.

Ona nás šatí, dáva nám jesť.

Ona nám dala život.

Preto po nej nešľap,

ale kráčaj s jemnosťou víly.“

Všetkým patrí veľké POĎAKOVANIE. Veríme, že sa ich želania naplnia.

PhDr. A. Hyrjová

09.05.2022 00:00