:: Školský rok 2021/2022

Lyžiarsky kurz 2022

V dňoch 28.2.2022 - 4.3.2022 sa žiaci 7. ročníkov zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu vo Vyšnej Boci. Kurzu sa zúčastnilo 72 žiakov z toho 32 bolo pokročilých lyžiarov, 14  žiakov bolo  stredne pokročilých a 26 žiakov začiatočníkov. Už z týchto čísel je čitateľné, že práca bola veľmi náročná, nielen po prvé dni ako je to zvykom, ale počas celého kurzu vzhľadom k pohybovým danostiam a fyzickej kondícii niektorých žiakov čo určite ovplyvnila aj dvojročná pandémia. Žiaci boli rozdelení do 5  -tich družstiev podľa úrovne lyžiarskej zdatnosti. Ubytovaní sme boli v hoteli Barbora priamo na svahu Bačova roveň. Spokojnosť môžeme vyjadriť aj so službami, ktoré nám poskytovali zamestnanci lyžiarskeho strediska a ubytovacieho zariadenia. Voči nám a našim požiadavkám sa správali maximálne ústretovo.

Za organizáciu, priebeh a vedenie kurzu zodpovedali Mgr. J. Zánová, PaedDr.Š.Bačkay, Mgr. J.Novotný, Mgr.M.Bílek, Mgr. A.Tkáč.

Podmienky a počasie  na lyžovanie boli vynikajúce čo pozitívne  ovplyvnilo priebeh lyžiarskeho výcviku. Musíme pochváliť správanie žiakov, na ktorých môžu byť ich rodičia právom hrdí o čom svedčí aj pochvala od zamestnancov zariadenia hotela Barbora.

Mgr. J. Zánová

Vyjadrenia našich žiakov:

"S lyžiarskym kurzom som bol veľmi spokojný už od začiatku, hotelové služby boli dosť kvalitné, z lyžovania som si odniesol pozitívne spomienky a aj inštruktori boli veľmi milí. Príroda ma krásou nikdy nesklame a vo Vyšnej Boci sa to zase potvrdilo. Po takmer celý čas vládla pokojná a pozitívna atmosféra. Kritický môžem byť iba v dvoch veciach: Na svahu bol technický, zľadovatený sneh a ťažšie sa mi na ňom lyžovalo, keďže ešte nie som úplne pokročilý lyžiar. Budíček a večierka boli príliš skoro, na čo ja osobne nie som zvyknutý a ovplyvňovalo to moju náladu a výkonnosť. Inak som so zájazdom nadmieru spokojný."

Andrej Hrabovecký, 7.D

Celkový pocit z lyžiarskeho kurzu bol veľmi dobrý. Ubytovanie bolo príjemné a pohodlné. Pred našim príchodom bolo ustlané a izby boli čisté. Personál bol k nám veľmi milý a staral sa o nás. Jedlo nám chutilo a čašníci boli veľmi dobrí. Lyžovalo sa výborne, učitelia vybrali výbornú lokáciu, takže tam nebolo veľa ľudí a na vlek sa nečakalo dlho. Naši inštruktori boli veľmi pozorní a ochotní nám kedykoľvek pomôcť. Nechávali nám dostatok priestoru na lyžovanie a zároveň na nás dávali pozor. Dokonca pre nás pripravili súťaž na konci kurzu. V stredu sme poobede nelyžovali, ale išli sme sa prejsť, aby sme si oddýchli, čo bolo od inštruktorov veľmi pozorné. Večer sme robili rôzne aktivity, takže ani vtedy sme sa nenudili. Jediné, čo mi vadilo, bol veľký hluk, ktorý bol počas nočných hodín. Inak to bol výborný kurz, na ktorý by som išiel znovu.

Šimon Komara, 7.D

Torsten Šebeň  zdokumentoval život vo Vyšnej Boci v krátkom videu:

10.03.2022 07:00