:: Školský rok 2020/2021

Varíme a učíme sa s Ruským centrom – Tradičná ruská kuchyňa

Dňa 15. februára sme sa spoločne so žiakmi zúčastnili veľmi inšpiratívnej a nápaditej „online videohodiny“. Pani Mgr. Gabriela Turisová (Ruské centrum PU v Prešove) si pre žiakov siedmeho ročníka pripravila interaktívnu prednášku pod názvom „Tradičná ruská kuchyňa“. A ako sa takéto vyučovanie páčilo našim žiakom? Odpoveď nájdete v ich vyjadreniach:

Hodina bola zaujímavá a zábavná. Hravou formou sme sa naučili veľa nových slovíčok. Takých hodín môže byť pokojne viac. (Timon)

Dnešná online hodina sa mi veľmi páčila. Naučila som sa nové slovíčka, názvy tradičných ruských jedál, aj názvy jedlá, ktoré jedia Rusi počas sviatkov. Páčilo sa mi, že ku každej polievke, hlavnému jedlu, dezertu boli napísané aj ingrediencie. Dozvedela som sa napríklad aj to, aké druhy kaší sa jedia v Rusku. Tiež sa mi páčili hádanky na konci prezentácie. (Emmka)

Táto hodina sa mi páčila. Zistil som nové informácie o ruskej kuchyni. Bolo to zaujímavé, lebo to bolo iné ako ostatné hodiny. (Tomáš)

Páčilo sa mi, ako bola urobená prezentácia. Dozvedel som sa tiež, kde sa vyrábajú samovary. (Edko)

Dnešná hodina sa mi veľmi páčila, bolo to zaujímavé a farebné. Dozvedela som sa veľa  informácií o jedlách a nápojoch, ktoré sú tradičnými v Rusku. Doteraz som poznala boršč a ruské pirôžky, ktoré sa predávajú aj u nás. A kaviár,... ten sa väčšinou objavuje vo filmoch. Veselé a vtipné boli aj príslovia a hádanky. A nakoniec som už aj vyhladla. (Terezka)

Dnešná hodina sa mi páčila, lebo sme sa dozvedeli všeličo nové. Pani učiteľka nám to vysvetľovala naozaj pekne. Prebrali sme toho celkom dosť. Bolo to skvelé. (Patrik)

Dnešná hodina sa mi páčila. Zapamätala som si napríklad блины /bliny/ - palacinky, щи /šči/ - druh polievky.

Dozvedela som sa informácie o nových tradičných jedlách. (Nina)

Ruské centrum, ďakujeme! A tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Mgr. Miroslava Chovancová

03.03.2021 00:00