:: Školský rok 2020/2021

Slovo 2020 – výsledky

„Mám ťa rád takého, aký si“. Túto vetu rád počuje určite každý človek, pretože mu dodáva pocit, že na prekonávanie životných prekážok nie je sám, ale má okolo seba ľudí, ktorým na ňom záleží napriek jeho chybám. Ako ste si mohli prečítať už koncom februára v našom príspevku, táto veta bola mottom súťaže v písaní literárnych textov s názvom Slovo 2020. Medzi najlepšie texty porota vybrala aj poviedku našej žiačky Kláry Vaščákovej (9.A). Keďže porota vybrala tri príspevky, vedeli sme, že ju ocenenie neminie. Dňa 1.4.2021 porota vyhlásila definitívne výsledky, kde udelila Kláre 2. miesto v III. kategórii ( II. stupeň ZŠ-próza). Okrem poroty zaujala aj širokú verejnosť, ktorá mohla za jej text hlasovať prostredníctvom internetu. Klára získala aj cenu verejnosti v danej kategórii.

Žiačka sa oceneniu veľmi potešila, rozhodla sa o svoje pocity podeliť aj s Vami:

Písanie poviedok mi dodáva pocit slobody a pretransformovanie sa do iného sveta. Vždy sa viem vcítiť do jednotlivých postáv a prežiť s nimi daný príbeh. Poviedky píšem rada, pretože do nich viem vložiť svoje pocity a vyjsť von z reality. Tiež ma teší, keď moje výtvory ocení aj porota. Dnes som videla svoje meno na druhom mieste v súťaži Slovo 2020. Potešila som sa a so mnou aj moja mamka, ktorá ma v písaní najviac podporuje.

Ak ste si poviedku nestihli prečítať, stále je k dispozícii na stránke súťaže: https://slovo.orbispictus.sk/portfolio/rozmanitost-spomienok/

Kláre prajeme ešte veľa ďalších inšpirácií pri písaní literárnych textov!

Nikola Varcholíková

06.04.2021 00:00