:: Školský rok 2020/2021

Otvorenie šk. roka 2020/2021 na ZŠ Kúpeľnej v Prešove

Medzi radosti dieťaťa patrí aj posledný deň šk. roka a nástup na prázdniny po desaťmesačnej drine. V tomto roku to úplne tak nebolo, keďže boli školskí kamaráti od seba „odlúčení“ vyše dvoch mesiacov kvôli nepríjemnej udalosti spojenej s hrozbou vírusu. Aj keď zvyknú všetci po návrate do školy hovoriť, že prázdniny boli krátke a ostali by doma aspoň týždeň navyše, určite sa aj títo žiaci istým spôsobom na začiatok niečoho nového tešili. Hlavne prváčikovia, ktorí nevedeli, čo ich čaká. Možno neraz rodičom doma povedali, že by si naopak priali, aby posledný týždeň prázdnin zbehol čo najrýchlejšie a už spolu s rodičmi vyberali, ako sa k novým p. učiteľkám a vychovávateľkám vyparádia. Bohužiaľ, treba sa mať stále na pozore, a tak,  na základe stále platných obmedzení zhromažďovať sa vo veľkom počte ľudí v uzavretom priestore, sa nemohli žiaci v slávnostnom oblečení ukázať všetkým. Otvorenie šk. roka p. riaditeľkou počuli zo svojich tried v rámci školského rozhlasu. Príhovor p. riaditeľky bol ako každý rok plný prianí. Popriala žiakom veľa síl, tvorivosti, dobrej nálady, veľa úspechov a úspešné zvládnutie nového učiva. S radosťou privítala na pracovisku kolegyne, ktoré sa vrátili z materskej dovolenky a predstavila žiakom nových zamestnancov, s ktorými budú prichádzať do kontaktu. Vzhľadom na spomínané obmedzenia dôkladne žiakov upozornila, ako sa majú správať, zdôraznila povinnosť nosenia ochranných rúšok a zákaz stretávania sa žiakov medzi sebou v rámci iných skupín. Na záver sa poďakovala všetkým za ústretovosť a vyjadrila radosť z budúcej spolupráce. Žiaci sa so svojimi triednymi učiteľmi následne podelili o zážitky a učitelia ich informovali o organizácii šk. roka. Potom už ostávalo iba školské stravovanie a žiaci mohli ísť domov pripravovať  si pomôcky na nasledujúci deň.

Mgr.Nikola  Varcholíková

09.09.2020 00:00